австралија

Пронајдени се 59 резултати на тема „австралија“
Радио Милева

На македонска свадба во Канбера – Австралија: Соседите ги пријавиле за прегласна музика, а „џандарите“ наместо да ги казнат домаќините и тие се фатиле на оро (ВИДЕО)

Видео снимка од настанот каде полицајците заедно со свадбарите играат оро е објавена на „Сиднеј Мацедониан”, заедно со појаснувањето...
Радио Милева

Татјана и Новица ја сменија земјата на живеење, но не и домаќинските навики: Брачниот фолк пар со песна меша ајвар (ФОТО)

Додека кај нас времето се повеќе се затоплува, пролетта полека ја буди природата од зимскиот сон, на јужната хенисфера од земјината...
Радио Милева

Српската пејачка која беше уапсена поради ограбување на банкомати во Австралија излезе пред новинарите и ја раскажа својата страна на вистината

Српската пејачка Романа Паниќ и нејзиниот партнер Филип Мркајиќ пред неколку месеци беа уапсени во Австралија поради ограбување на...
Радио Милева

Татјана Лазаревска му честиташе годишнина на својот фризер со песна, а тој и направи иста фризура како на… неговиот партнер! (ФОТО+ВИДЕО)

Поминаа неколку години откако македонската фолк пејачка и брачна двојка Татјана Лазаревска – Новица Василевски се преселија да...