аделина тахири

Пронајдени се 13 резултати на тема „аделина тахири“
Радио Милева

Сестрата на Аделина Тахири првпат застана на сцена, а Тамара Тодевска и порача: „Аделина, подобро пее од тебе!“

Изминатиот викенд во Македонската филхармонија се одржа фестивалот за детска песна со најголема традиција во земјава – „Златно славејче“. Меѓу...