Радио Милева кога сонот станува јаве

Саша Милошевиќ Маре стартува нов бизис: „Со години го посакувам ова“

Саша Милошевиќ Маре стартува нов бизис: „Со години го посакувам ова“

Продуцентот и творец на најголемите поп хитови Саша Милошевиќ Маре сакал својата креативност да ја преточи во нови проекти, а за Гранд открил дека започнува нов бизнис.

И покрај исклучително успешната кариера со децении, претседателот на жирито „Никогаш не е доцна“ реши да се соочи со нов предизвик.

– Имам одлична идеја за игран филм. Практично напишав сценарио за филм и би сакал да видам нешто да се случи оваа година и да се реализира. Се работи за комедија, мене ме интересираат само комедии – откри продуцентот, а на прашањето дали животот е комедија, тој низ насмевка рече:

-За жал, не е, најмалку е, но мислам дека тоа ни недостасува најмногу. Нежно бегство во нешто што ни го разубавува и развеселува животот. Затоа кога пишувам и за театар и за филм, ми се допаѓа да биде духовит.

За Гранд откри дека тоа му е желба со години и дека се надева дека ќе ја исполни оваа 2024 година.

– Да бидам искрен, сакам да се занимавам со работи кои ме интересираат, а ги има многу – изјави тој за Гранд и истакна дека најважно е човек да си поставува цели.

– Се трудам да постигнам и исполнам многу од тоа. Мислам дека никогаш не треба да останеме без желби и соништа и цврсто се држам до тоа. Секогаш имам некои нови соништа, а да не зборувам за задачите што ги поставувам пред себе. Животот е постојано движење и човек треба да се стреми кон нешто подобро онолку колку што може и постојано да оди напред – изјави Маре.

Инаку, малкумина знаат дека Маре е голем љубител на екстремни спортови и добра храна, па дури и одличен готвач.
Имено, штом наполнил 18 години заминал во војска каде се определил за готвач, а за многу кратко време станал готвач, за што своевремено зборувал за Гранд.

– Имав среќа што отидов со другарка од училиште и ја добивме истата барака во Љубљана. Морам да бидам готвач (се смее). Ние сме првата генерација на пробни регрутации што се случуваа во некои центри и бараки во тоа време – низ смеа се присети Милошевиќ.

фото:Instagram printscreen/ nikadnijekasno_official

To top