Радио Милева жена на модерното време

Самата си призна дека сака да коригира се’ на себе: Еве како изгледаше сопругата на Саша Поповиќ во далечната 94-та пред естетските корекции (фото)

Самата си призна дека сака да коригира се’ на себе: Еве како изгледаше сопругата на Саша Поповиќ во далечната 94-та пред естетските корекции (фото)

Трендот на естетските корекции со децении дивее на Балканот, а ни сопругата на Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ, не можеше да одолее да промени нешто на себе.

Пејачката на некогаш популарната група „Јужни ветар“, според приказната на изворот на Информер.рс направила ринопластика, а разликата во однос на претходните фотографии на Сузана е повеќе од очигледна.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @estradni.arhiv

– Сузана во последно време е поактуелна од кога и да е, на сите радио станици се слушаа песните „Плавуша“ и „Твој поглед“, а има многу млади пејачки кои снимаат популарни „кавери“ на нејзините хитови. Во таа насока решила да снима спотови за споменатите композиции, но сакала да изгледа подобро од било кога – вели изворот  додавајќи:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Jovanović (@suzanapopovic69)

– По препорака на пријателка, Сузана отишла кај еден од најпознатите хирурзи во Белград и решила да ја направи процедурата за која размислувала со години. Таа го темпирала терминот, па и процедурата и закрепнувањето биле непосредно пред снимањето. Таа е презадоволна од резултатот, а разликата е повеќе од очигледна. Сузана има 54 години, но изгледа одлично, се грижи за исхраната, негувањето на лицето и телото, а на нејзиниот дух можат да и позавидат и многу помлади дами – ја заклучува приказната за Информер, извор близок до парот Поповиќ.

Инаку, Сузана Јовановиќ пред неколку години, непосредно пред својот 50-ти роденден, во медиумите проговори за естетската хирургија, кога откри дека му соопштила на сопругот Саша Поповиќ дека оди на ремонт.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Suzana Jovanović (@suzanapopovic69)

– По повод мојот 50-ти роденден му реков на сопругот: „Љубов, мора да се отвориш, па што и да чини, чини“. Сакам да направам се“ – откри Сузана во емисијата „Ексклузив“

фото:Instagram printscreen/ estradni.arhiv/ suzanapopovic69

To top