Радио Милева годините не се важни?

Неговите седи влакна на градите ги милува млада рака: Актерската љубов на Лазар Ристовски и неговата 40 години помлада девојка Аница Лазиќ цвета на Малдиви!

Неговите седи влакна на градите ги милува млада рака: Актерската љубов на Лазар Ристовски и неговата 40 години помлада девојка Аница Лазиќ цвета на Малдиви!

Актерот Лазар Ристовски деновиве ужива во егзотично патување со неговата речиси 40 години помлада девојка Аница Лазиќ.

Лазар Ристовски и Аница Лазиќ заедно отпатуваа на Малдивите, а актерката сподели заедничка фотографија на својот Инстаграм профил. Имено, на сликата тие двајца заедно излегуваат од водата во костими за капење и се држат за рака.

„Кога тој ме води, јас не прашувам каде“ – напишала Аница во описот на сликата.

 

Да потсетиме, Аница Лазиќ неодамна откри дали како мала фантазирала за својата свадба.

„Не сонував многу да се омажам кога бев девојче, ниту денес ми е многу важно.Повеќе го гледам како форма, а поважна ми е суштината. Ние жените сакаме да носиме венчаници. Не патам за да се омажам, поважно ми е да ја живеам суштината на љубовта, а тоа веќе го имам, фала Богу“ – ќе рече таа.

Фото: Инстаграм/lazar.ristovski/anicalazicofficial

To top