Радио Милева повредена

Емина Јаховиќ на патерици: Пејачката доживеа несреќа и ги загрижи фановите (фото)

Емина Јаховиќ на патерици: Пејачката доживеа несреќа и ги загрижи фановите (фото)

Емина Јаховиќ денеска ја разбранува јавноста откако сподели фотографија по несреќата од која се опоравува.

На фотографијата е потпрена на патерица, откри како се чувствува:

„Животот ми кажува одмори“.

За потсетување, Емина неодамна проговори за животот во Турција, каде што живее долги години.

„Тука се чувствувам подобро. Таму се чувствувам како странец, иако моите деца се Турци. Јаман зборува српски, а Јавуз поради некоја причина одбива, веројатно е љубоморен, па го имаме тој проблем“, изјави таа во ТВ емисија.

Меѓу другото се осфрна и на Истанбул и кариерата:
„Прилично сум конзервативна, отидов во Истанбул во туѓ свет, ја напуштив кариерата“.

Фото: printskrin/instagram/yaemina

To top