зима

Пронајдени се 74 резултати на тема „зима“
Живот и Стил

Аксесоар без кој не можат да се замислат зимските модни комбинации: Вака се носат долгите, предимензионирани шалови оваа сезона

Зимата и температурите под нулата се на чекор од нас, а овој аксесоар ќе ве стопли и ќе внесе ведрина во тмурните студени денови. Трендот...
Радио Милева

Маја Маринковиќ гола среде зима, гигантските облини едвај ги смести во мини бикини: Горе бунда, долу танга! (ФОТО)

Контроверзната ријалити учесничката Маја Маринковиќ со месеци е во центарот на внимението на медиумите, а секоја нејзина објава на...
Живот и Стил

Тунис е омилена дестинација на многу Европејци: Тие ја поминуваат зимата во Африка и имаат добра причина за тоа!

Кој обожава песок, прекрасно море и палми кои се нишаат на топлиот пустински ветер, без размислување ќе го избере Тунис за дестинација...
Радио Милева

Од згодна-позгодна: Нина Деан го однесе синчето за првпат да го види снегот, а покажа и како изгледа на девет месеци по породувањето (фото)

Поминаа девет месеци откако македонската актерка Нина Деан на свет го донесе своето прво дете и се реализираше во улогата на мајка. Бебето...