втор пат

Пронајдени се 10 резултати на тема „втор пат“
Радио Милева

Македонската ТВ спикерка стана баба по втор пат: Името на внуката по денешниот православен празник (ФОТО)

Гордана Ѓорчева, познатата ТВ спикерка на вести  во МТВ, денес, 30-ти септември 2022 година, по втор пат стана баба. Таа радосната вест ја...
Радио Милева

Принова во семејството на „министерот за одбрана“: Нина е бремена, Борко Ристовски ќе стане татко по втор пат (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот  Борко Ристовски наскоро ќе стане татко по втор пат. По малото синче  Душан, „министерот за...
Радио Милева

Кај пејачкиот пар Ивана Павковиќ и Петар Митиќ штркот повторно ќе слета: Брачната двојка од „Ѕвездите на Гранд“ чека близнаци! (ФОТО)

Ивана Павковиќ и Петар Митиќ ја започнаа својата љубовна приказна во 2013 година, за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“....