успех

Пронајдени се 25 резултати на тема „успех“
Радио Милева

„Не бирам средства за да дојдам до целта“: Пејачката Теа Таировиќ користи лаги на патот до успехот (фото)

На популарната пејачка  Теа Таировиќ не и предвидуваа добра музичка кариера во „Ѕвездите на Гранд“, а неколку години подоцна стекна...
Радио Милева

Иџе прво место на трка во Австрија: Возбуда, адреналин и ежење од убаво – „Само напред момче Македонче!“ (фото+видео)

Нашиот најдобар автомобилист, Игор Стафановски Иџе, по осум години се врати на истата патека во Австрија од каде на крајот од патеката...
Радио Милева

Теа Таировиќ заработува цело богатсво, па полека гради финансиско царство: Кралицата на бакшишот е секси ѕверка, ама и милионерка (ФОТО)

„Кралицата на бакшишот“, како што многумина ја нарекоа Теа Таировиќ, е една од најбараните и најпопуларните пејачки на денешницата.Често...
Радио Милева

Горд на нејзиниот успех: Ристе Ристески има две сестри, а со достигнувањата на постарата се пофали јавно (фото)

Познатиот охриѓанец, победникот од 2017 во “Ѕвездите на Гранд“, Ристе Ристески покажа дека е горд постар брат на успесите на својата...
Радио Милева

Падна во канџите на порокот, помина две недели во кома и пет месеци во болница: Чендлер го обожаваат сите, а ова е неговата исповед (фото)

Актерот Метју Пери беше обожаван од публиката ширум светот кога ја презеде улогата на саркастичниот и малку извртен Чендлер во сега...
Радио Милева

Ликот го наследил од татко му, но и талентот за музика: Кој е синот на познатиот Тома Здравковиќ? (фото)

Тома Здравковиќ е легендарениот пејач кој прерано замина, а неговото сеќавање е зачувано преку филмот „Тома“ кој денес е еден од најгледаните. Познатиот...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ на нејзините фанови ја сподели приказната за нејзиниот пат до успехот и остварувањето на нејзиниот сон (фото)

Пејачката Теодора Џехверовиќ организираше дружба со своите најверни фанови и со нив ја сподели приказната за нејзиниот пат до успехот...
Љубов и Секс

Последните 2 месеци од оваа година ќе бидат полни со изненадувања: Еве кои хороскопски знаци ќе имаат среќа на љубовен, а кои на деловен план

Како што велат астролозите, распоредот на планетите и аспектите на небото до крајот на оваа 2021 година ќе им донесе големи изненадувања...
Радио Милева

Елена Ристеска славеше годишнина: „Да ме прашавте пред 18 години дали ќе успеам да го реализирам сето ова, ќе ви речев: „нема шанси“

Македонската пејачка Елена Ристеска својата музичка кариера ја стави во втор план и сега потполно е посветена на својот нов бизнис. Имено,...
Радио Милева

Кога самиот себе си ќе се победиш: Весна – Бејби објасни што е тоа успех и колку време ти треба за да го постигнеш (ФОТО)

Веројатно нема човек на планетава кој не посакува да биде успешен, барем во едно нешто во животот. Барем во една област, професија, натпревар…...
Радио Милева

Ја нарекувале најубавата мисица на Југославија, заработувала по 3 илјади долари дневно, но една грешка ја чинела скапо – еве каде е денес (фото)

Бернарда Маровт некогаш беше прогласена за најубава мис на Југославија во неколку анкети. Таа беше предодредена за успех – годишниот...
Радио Милева

Карлеуша отвори душа: „Кога сум вљубена во себе и сите восхитено ми велат – никој како ти, тогаш… тоа сум јас!“

Српската поп-фолк пејачка одлучи дека доволно и за себе се’ и сешто да слуша, па Јелена Карлеуша реши да отвори душа и раскажа во што...
Радио Милева

Со менторство на Вики Миљковиќ, Стефан Величковски се пофали со новите успеси во „Ѕвездите на Гранд“

Во првиот круг на „Ѕвездите на Гранд“ се претстави и македонскиот кандидат Стефан Величковски кој направи вистински хаос во студиото. Имено,...