том круз

Пронајдени се 15 резултати на тема „том круз“
Радио Милева

Том Круз ќе влезе во историјата: Снима филм на локација на која ниту еден актер никогаш не стапнал (фото)

Токму кога помисливте дека Том Круз го постигна својот најголем можен филмски триумф со успехот на продолжението на „Топ Ган“ , блокбастер...
Радио Милева

Непоканет гостин: Том Круз слета со хеликоптер во дворот на непознати луѓе, а потоа направи нешто неверојатно (ФОТО)

Понекогаш и тоа се случува Том Круз случајно слета со хеликоптер во дворот на едно семејство, кое во тоа време не знаеше дека е познат...
Радио Милева

Не сака да ја види на венчавката: Том Круз и забранил на Никол Кидман да се појави на свадбата на посвоениот син

Дваесет и четири годишниот Конер наскоро ќе стапне на лудиот камен со девојката Силвија, а за подготовките на свадбата му помага актерот. Никол...