теа трајковска

Пронајдени се 31 резултати на тема „теа трајковска“
Радио Милева

Модерна дама со иста фризура како ќерката: Вака изгледа мајката на Теа Трајковска која наполни 50 години (фото)

Младата пејачка Теа Трајковска заедно со членовите на семејството, вчеравечер имаше убав повод за прослава во еден скопски ресторан. Причината...
Радио Милева

Невозможна мисија: Теа Трајковска среде концертот на Стинг остана заглавена во ве-це, а како се извлече ќе останете во шок!

Младата пејачка Теа Трајковска вчеравечер беше меѓу публиката на Градскиот стадион во Скопје на концертот на светски популарниот музичар...
Радио Милева

По многуте пофалби, Теа Трајковска доби и критика од Сергеј Варошлија: Oна што го кажа ќе ја шокира пејачката (видео)

Младата пејачка Теа Трајковска е една од малкуте познати Македонки што добиваат позитивни коментари во поглед на модниот печат од Сергеј...
Радио Милева

Иако е настегана и во чизми кои тој ги нарекува дека се поделени од синдикат, Сергеј за оваа македонска пејачка има само пофалби (видео)

Ретко која позната македонска личност кога е модниот израз во прашање, добива пофални зборови од Сергеј Варошлија во неговата емисија...
Радио Милева

„Уште ова ми се немаше случено“: Пејачката Теа во шок од пораката што ја доби – „Господин ќе ги разбуди вашите задоволства од соништата!“

Познатите често знаат да откријат дека добиваат разни пораки во своите сандачиња на социјалните мрежи, од пофалби,  критики, закани…...