свекор

Пронајдени се 15 резултати на тема „свекор“
Радио Милева

Сите мислат е некоја старка, а таа како да и е другарка: Каква невеста ќе биде Гиговска ќе видиме допрва, а вака изгледа нејзината свекрва (фото)

Антониа Гиговска последниве недели е во фокусот на медиумите и јавноста. И заради музиката, но многу повеќе заради приватноста. Антониа...
Радио Милева

Антониа Гиговска доби грст честитки за бременоста: Идниот свекор прв и честиташе, познатите личности исто така, а најголема поддршка доби од македонската ријалити учесничка (ФОТО)

По викенд шокот што на македонската јавност и го приреди младата поп пејачка Антониа Гиговска со својата објава дека е бремена, прашината...
Радио Милева

Глумицата од турските серии во приватниот живот како во турска серија: Сопругот ја „фатил жива“ како го изневерува со свекорот (ФОТО)

Турската актерка Гокче Бахадир (41) во која се заљубивме во серијата „Кога лисјата паѓаат“ има многу интересен љубовен живот кој го...
Радио Милева

Немања Гудељ е копија на татка си кој исто така е познат фудбалер: Ова е потенцијалниот свекор на Анастасија Ражнатовиќ (фото)

Кога на почетокот на годината се појави веста дека наследничката на Цеца е во емотивна врска со Немања Гудељ, во која се уште уживаат,...
Радио Милева

„Затоа што сум тука и го сакам животот“- Николина Пишек со насмевка продолжи во животот, а Миша Гроф планира да и помогне ?! (фото)

Откако поминаа четириесет дена од смртта на Видој, Николина на својот Инстаграм профил често објавува фотографии со емотивни пораки,...
Радио Милева

Се огласи несудениот свекор на Цеца: Таткото на Богдан го прокоментира раскинувањето на пејачката и бизнисменот

Цеца Ражнатовиќ и Богдан Срејовиќ раскинаа по една година врска, а парот со кратка изјави потврди дека повќее не се заедно. Имено, како...
Радио Милева

Екс претседателот Ѓорѓе Иванов ќе стане свекор: Синот Иван ја побара раката на неговата сакана, Јана (ФОТО+ВИДЕО)

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов ја побара за жена својата дологодишна девојка Јана,...
Радио Милева

Најцицлестата српска пејачка Јана го прослави 47. роденден, а од свекорот доби подарок – „боли глава“: Брендирана чанта, вредна колку еден стан (ФОТО)

Пејачката со најголеми природни гради во Србија и во регионот, Драгана Јана Тодоровиќ наполни 47 години, па доби бројни роденденски честитки,...
Радио Милева

„Сè ќе биде поинаку кога ќе се роди бебето“: Луна Ѓогани открива каква комуникација има со идните свекор и свекрва

Ријалити учесничката и пејачка Луна Ѓогани ја отвори душата за српските медиуми и откри во какви односи е со мајката на нејзиниот партнер...