србија

Пронајдени се 96 резултати на тема „србија“
Радио Милева

Најубавата српска политичарка се соблече: Ана Гроздановиќ зрачи со таков сексапил и одназад и однапред, што ќе ве опие со само еден поглед (ФОТО+ВИДЕО)

Ана Гроздановиќ, функционерка на Главниот одбор на Социјалистичката партија на Србија, уште еднаш ја оправда титулата „најубава српска...
Радио Милева

Социјалните мрежи во Србија „зовреа“ зашто Македонија на Констракта не и додели 12-ка на Евровизија, а еве како гласаше српското жири за Андреа во полуфиналето (ФОТО)

По завршување на Евровизија социјалните мрежи  зовреа, а реакциите почнаа на Твитер, каде што буквално се водеше војна меѓу Македонија...
Радио Милева

Македонската пејачка фасцинираше во секој поглед и со пеење и со изглед: Антониа Гиговска на ТВ Пинк и го „украде шоуто“ на водителката Јована (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Антониа Гиговска полека тргна да ја освојува сцената и преку граница. Таа деновиве беше гостинка на неколку од...
Радио Милева

Српски избор за песна за Евровизија: Од ултрасекси изданието на Сара Јо, никому не му е сеедно! (ФОТО+ВИДЕО)

Популарната пејачка Сара Jо вчеравечер, петок 04 март 2022,  учествуваше на втората полуфинална вечер на српскиот избор  за „Песна за Евровизија...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ ќе учествува на „Беовизија 2022“: Македонската пејачка во трка да ја претставува Србија на Евровизија во Италија

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се случи во Италија. Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња на 3-ти...
Радио Милева

Најпознатиот српски макро од затвор напиша книга за елитната проституција на Балканот: „Спортистите најмногу ме прашуваа за Ана Кораќ и Маја Маринковиќ“

Макрото Михајло Максимовиќ, кој на пошироката јавност и стана познат кога беше уапсен за посредување во проституција, по што беше осуден...
Радио Милева

Ноле буквално „полуде“: Ова е рекацијата на Ѓоковиќ откако Србија во 90-та минута постигна гол против Португалија (ВИДЕО)

Големо изненадување направи Србија, откако како гостин славеше против Португалија со 2:1 во директната пресметка за првото место во...
Радио Милева

Српската мисица што покажуваше двоглав орел, заврши в болница: По страшниот стрес од медиумскиот линч, ненадејно и се слошило (ФОТО)

Валентина Петровиќ, српската мисица што покажуваше двоглав орел била хоспитализирана откако сношти ненадејно и се слошило! Валентина...
Радио Милева

Српската мисица насмеана од уши до уши, покажа двоглав орел, јавноста експлодираше: „Квалитетите на еден изрод“! (ФОТО)

На социјалните мрежи, осамнаа шокантни фотографии од српската мис Интерконтинентал, Валентина Петровиќ, која се сликала заедно со Мис...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски на колегијална дружба во кафана со Милица Павловиќ: „Мило ми е што те сретнав повторно“ (фото)

Македонскиот пејач со белградска адреса на живеење, Даниел Кајмакоски повеќе од две години живее во соседна Србија. Пред пандемијата...
Радио Милева

Македонската манекенка и модел Билјана Стоиловска која живее и работи во Белград, јавно ја искина членската книшка на СДСМ! (ФОТО)

Некогаш медиумски многу експонирана, денес повлечена зашто повеќе и не живее во Македонија, македонската манекенка и фото модел Билјана...
Мегафон

Чуварот на македонската чалгија Доријан Јовановиќ е добитник на годинешната награда на World Music асоцијата на Србија

Според одлуката на Одборот за награда на Репрезентативната асоцијација во културата на Светската музичка асоцијација на Србија, наградата...
Мегафон

Србија по лекцијата за здравство, ни држи и лекција по школство: По Балашевиќ, песни и на Бајага и „Бијело дугме“ влегуваат во училишните учебници

Како што е веќе познато, три песни од Ѓорѓе Балашевиќ ќе се најдат во српските учебници за основно училиште. Според најновите информации...
Мегафон

Мила, ако не те бива, молчи, гледај и учи: Три песни од Ѓорѓе Балашевиќ влегуваат во читанките и учебниците за основно образование во Србија (ФОТО)

Додека кај нас во Mакедонија, научната, универзитетската, академската, медиумската… јавност, наставниците и родителите битка бијат...