солзи

Пронајдени се 29 резултати на тема „солзи“
Радио Милева

Аца Лукас ја откри мрачната вистина за големиот хит и кому му го посветил: „Кријам солзи секогаш кога ја пеам“

Една од најемотивните балади кои Аца Лукас ги испеал во досегашната кариера е песната „Лешче“. Во својата автобиографска книга, тој...
Радио Милева

Учесник во „Никогаш не е доцна“ низ солзи раскажа: „Родителите на момчето преку медиуми донаа дека сум го добил неговото срце!“ (фото)

Учесникот на шоуто „Никогаш не е доцна“, Горан Филиќ Гогач, минатата година го привлече вниманието на јавноста со талентот што го покажа...
Радио Милева

Од прошталниот пост за Џеј на новинарката и писателка Мирјана Бобиќ – Мојсиловиќ нема кого не му потекоа солзи: „Ги спои јадрото на градот и периферијата, шампањското и ракијата, да се има и да се нема…“

Познатата српска новинарка, ТВ водителка, писателка и сликарка Мирјана Бобиќ Мојсиловиќ по страшно тажната вест за смртта на големиот...
Радио Милева

Олива Росио – бившата вереница на Марадона плачеше во живо во програма: Неговото семејство не ми дозволи да се простам од него (ВИДЕО)

Росио Олива, поранешната избраничка на легендарниот  Диего Армандо Марадона е очајна бидејќи не и дозволија да се збогува со поранешниот...
Радио Милева

Елена Миленковска го сподели моментот кога Гуте прв пат го виде синот, па потона во емоции: Машка средба со море од солзи… радосници! (ФОТО)

Откако македонската пејачка Елена Миленковска и нејзиниот сопруг и „Гранд“ колега, Гуте Маринковиќ на почетокот на јуни за прв пат...
Радио Милева

Кога ја слушна страшната вест за својата колешка, Јована Јоксимовиќ се расплака среде утринската програма и не можеше да продолжи да ја води (ВИДЕО)

На младата водителка на ТВ Пинк, Деа Ѓурѓевиќ утрово ја загуби раката во сообраќајна несреќа што се случи во КБЦ Драгиша Мишовиќ, а нејзината...