шоу

Пронајдени се 44 резултати на тема „шоу“
Радио Милева

„Ова ми фалеше цел живот“: Велешанецот Валентин со изведба на песна од Синатра го купи жирито во „Никогаш не е доцна“ уште на старт (видео)

Во регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“ сме виделе доста учесници од Македонија, па дури имаме и победници, а во новата и актуелна...
Радио Милева

Српската дива во шоуто „Цеца и децата“ ги откри деталите за загубата на бебето уште пред да се омажи за Аркан

Пејачката Цеца Ражнатовиќ откри дека имала спонтан абортус месец и половина пред да се омажи за Жељко Ражнатовиќ Аркан на 19 февруари...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ официјално стана нов член од жирито на едно од најгледаните музички шоуа на Балканот (фото)

Досега неколкупати сме ја виделе Тијана Дапчевиќ како гостинка и дел од жирито на шоуто „Никогш не е доцна“, но секогаш останало само...
Радио Милева

Македонската пејачка фасцинираше во секој поглед и со пеење и со изглед: Антониа Гиговска на ТВ Пинк и го „украде шоуто“ на водителката Јована (ФОТО+ВИДЕО)

Македонската пејачка Антониа Гиговска полека тргна да ја освојува сцената и преку граница. Таа деновиве беше гостинка на неколку од...
Радио Милева

Сузана Гавазова во комбинација од црна кожа и провидна тантела, а под неа… „Има(т) или нема(т)“ долна облека? (ФОТО)

Оддамна е познато дека естрадата е пакет од повеќе работи. Покрај песната и видеото, имиџот, однесувањето, облекувањето, шминката, фризурата…...
Радио Милева

Верувале или не, Стефан Лазаров своето „Јутјуб шоу“ го снимаше само по гаќи, а можеби и без нив, во „длабоко ароматична“ атмосфера?! (ФОТО)

Стефан Лазаров, момчето кое „преку ноќ“ ги освои симпатиите на гледачите и како ТВ водител во  некои од најгледаните естрадни или утрински...
Радио Милева

Антониа и Мартија подготвени за жешко лето: Младите убавици се на добар пат да им го „украдат шоуто“ на поискусните колешки (ФОТО)

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се веројатно двете најпознати и најпопуларни млади пејачки имиња кои последниве 5-6 години се...
Радио Милева

Кога Калиопи пее, небото сјае за цела Македонија, а македонското сонце блеска за сите… еве и зошто?! (ВИДЕО)

Македонската поп дива, единствената во вистинска смисла на зборот Калиопи Букле иако нсосема не мируваше за време на коронапандемијата,...
Радио Милева

Охриѓанецот Александар Јосифовски по последниот настап во „Ѕвездите на Гранд“ открива: „Ги потрошив сите пари, ова ми беа последните“

Во најновото и последно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на 28 годишниот рокер Александар Јосифовски од Охрид,...
Радио Милева

Ненајавена средба: Азис е голема естрадна ѕвезда, која претрпе безброј трансформации, ама мајка му има повеќе естетски корекции од него? (ФОТО)

Бугарскиот пејач од ромско потекло Азис е голема естрадна ѕвезда, која доживеа безброј визуелни и естстски трансформации. Неговата...