серија

Пронајдени се 96 резултати на тема „серија“
Радио Милева

Непрепознатлив: Ослабна 10 килограми и пушти коса – еве како изгледа денес принц Мустафа од „Сулејман Величествениот“ (фото)

Серијата Сулејман Величествениот го освои целиот свет. Ретко кој не гледал барем една епизода за султаната Хурем, малку за султаната...
Радио Милева

Ја гледавме во повеќе серии кои се прикажуваа и кај нас: Познатата актерка изчезна по земјотресот што ја погоди Турција (фото)

Турската актерка Џансу Дере (42), според турските медиуми исчезнала по силниот земјотрес што ја погоди Турција. Од актерката со денови...
Радио Милева

Памела Андерсон проговори за серијата посветна на неа и бившиот сопруг: „Имам кошмари од тоа и немам намера да ја гледам домашната снимка!“ (видео)

Памела Андерсон конечно се отвори за серијата „Пем и Томи“ во нејзиниот претстоен документарец на Нетфликс: „Памела, љубовна приказна“. Ѕвездата...
Радио Милева

Беше секс симбол, а мажите воздивнуваа за неа: Еве како денес изгледа русокостата Хелга од „Ало Ало“ (фото)

Една од најпопуларните британски хумористични серии од 80-тите и раните 90-ти беше секако серијата „Ало Ало“ што многу генерации ја обожаваа. Серијата...
Радио Милева

Милица наместо Милица: Една позната пејачка ја менува другата во главната улога во втората сезона од серијата „Певачица“ (ФОТО)

Милица Павловиќ, која во првата сезона ја играше Ивана во серијата „Певачица“, во второто продолжениие ќе ја игра нејзината колешка...
Радио Милева

Жешки сцени помеѓу Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ: Актерот на измама „ја залапал“ пејачката? (ВИДЕО)

Милица Павловиќ и Милош Тимотијевиќ брзо станаа омилена љубовна двојка од домашните серии.Тие двајца заедно работеа на продукцијата...
Радио Милева

Серијата „Круна“ откри шокантни детали: Принцезата Дајана четири пати се обидела да се самоубие и бремена се фрлила од скалите

Принцезата Дајана четири пати се обидела да си го одземе животот додека била во брак со Чарлс. Ова се наведува во неколку документарни...
Радио Милева

Нашата убава Македонка ги маѓепса Турците: Атрактивната водителка на „Бекстејџ“ доби улога во турската серија „Балканска приказна“ (видео)

„Балканскз приказна“ е насловот на турската серија што започна да се снима летово во Скопје, а снимените епизоди веќе се прикажуваат...
Радио Милева

Се шпекулираше дека банкротирала, а колешките не сакаат очи да и видат: Нема шанси да ја препознаете Сузан од „Очајни домаќинки“ (фото)

ТВ серијата„Очајни домаќинки“ се емитуваше од 2004 до 2012 година, а Тери Хачер (57) играше еден од четирите главни ликови во оваа серија...
Радио Милева

Еве како денес изгледаат децата од серијата „Очајни домаќинки“: Една од ќеките на Габи стана момче (фото)

Очајни домаќинки е култна серија со причина. Ја гледаа и обожаваа огромен број луѓе ширум светот. Многу е веројатно дека сте се прашувале...
Радио Милева

Ужасот од хит серијата ќе стане реалност?! Најхрабрите ќе влезат во реалното шоу “Squid Game” – организаторите нудат милиони како награда!

Серијата која со молскавична брзина го запали светот станува реално шоу со 456 учесници и награда од 4,5 милиони! Кога јужнокорејската...
Радио Милева

Оливера Ќирковиќ 10 години беше по грчките затвори, а сега Грците ќе снимаат серија за најпознатата „Пинк Пантерка“ на Балканот (ФОТО)

Една од најпознатите членки на криминалната банда „Пинк Пантер“ Оливера Чирковиќ беше во Скопје на Саемот на книга. Таа го промовираше...