серија

Пронајдени се 36 резултати на тема „серија“
Радио Милева

Вистинската сопруга на Фикрет од „Истанбулската невеста“ глуми заедно со него во серијата, а не е Ипек(фото)

Турскиот актер Салих Бадемчи, досега го гледавме во неколку турски серии кои се емитуваа во Македонија. Моментално го гледаме во улогата...
Радио Милева

Александра Живојиновиќ доби улога во ТВ серија, ама Прија не можела да снима „жешки“ сцени: „Морав да испијам чашка ракија за да се опуштам“

На Александра Живојиновиќ и била понудена улога во една серија, каде меѓудругото требала да снима и неколку еротски сцени. Во неа таа...
Радио Милева

Васил Зафирчев за неговата улога во „Преспав“: „Марио е како мачка, се појавува кога најмалку очекуваш“

Неодамна започнаа снимањата на четврата сезона на „Преспав“ која ќе започне да се емитува во декември на првиот канал на Македонската...
Радио Милева

„И да не се пријавите, Виш Инспектор Томе ќе ве најде!“: Во новата сезона на „Преспав“ сега и Вие можете да биде меѓу гостите – еве како…

Започна снимањето на четвртата сезона на „Преспав“ која меѓу телевизиските серии доживеа најдолг век и најголем успех. Со продуцирање...
Радио Милева

Најпосакуваниот турски ерген го смени имиџот ама и ваков со повеќе килограми и поголема брада е неодолив за жените (фото)

Еден од најплатените и најбараните турски актери, Бариш Ардуч, или попознат како Омер од серијата „Вљубениот ерген“, денес изгледа...
Радио Милева

Турски глумци: Преку скандали до богатство – ќе ви се сврти во главата од сумата која ја заработуваат од само една епизода

На турската актерска сцена најплатени се оние кои креваат најмногу прашина во таблоидите! Но, што се случува кога скандалите стануваат...