ручек

Пронајдени се 45 резултати на тема „ручек“
Радио Милева

Миланка Рашиќ им беше домаќинка во Скопје на Павле и Ружа, родителите на Даниел Кајмакоски: Остана нејасно кој честеше ручек, водителка за добредојде, или гостите за новото внуче?! (ФОТО)

Последниот ден од месец април, стана еден од најзначајните во животот на пејачот Даниел Кајмакоски и неговата новопечена сопруга Марина, ...
Живот и Стил

Топено сирење чиј вкус долго ќе го паметите: Рецепт за популарниот специјалитет кој се служи топол со крцкаво лепче

Топеното сирење е популарен специјалитет кој се наоѓа на менито во поголемиот дел од менијата во рестораните и пицериите, особено во...
Радио Милева

Коки Јанков од некогашното дуо „Дуле и Коки“ покажа што значи да си гладен, а да не си вакциниран: „Коските ги остави“ во кафеана, а сега во неа не може ни да руча! (ФОТО)

Новите рестриктивни Ковид мерки на Владата и Комисијата за заразни болести не само што се „ќорец во празно“ кој не дава никакви ефекти,...
Живот и Стил

Совршен рецепт кој се прави за 5 минути: Потребни ви се само неколку состојки, многу лесно се подготвува, а вкусот ќе ве воодушеви

Исечете го готовото јадење на парчиња и сервирајте топло Ако ви треба брз, но вкусен оброк, ова јадење ќе биде вистинскиот избор. Потребни...
Радио Милева

Родиќ ги дочекаа Ражнатовиќ со богата трпеза во Тител: Таму беше и Богдан со Цеца, но и Шијан со бремената Бојана (фото)

Фолк sвездата Цеца Ражнатовиќ и нејзините најблиски уживаа во величествениот имот во Тител кај сватовите Родиќ. Имено, Вељко сподели...