романса

Пронајдени се 16 резултати на тема „романса“
Радио Милева

Актерката долго ја премолчуваше нивната романса – овој познат актер беше најголемата љубов на Сека Саблиќ (фото)

Актерката Сека Саблиќ на 34 години го роди синот Стефан од брак со маж за кој никогаш не зборувала. Сепак, тоа никого не изненадува со...
Радио Милева

Здравко Чолиќ по долги години призна дека имал блиц романса со оваа светски позната пејачка: Чола бил кај Фрида од АББА на тродневен интимен викенд!?

Здравко Чолиќ важи за една од најголемите балкански sвезди, но и пејач кој со својата појава и харизма ги полуде жените ширум светот....
Радио Милева

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ „фрли око“ на Милица Тодоровиќ: „Ќе дадам се од себе да ја освојам“

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“, Амар Гиле откри дека му се допаѓа неговата колешка Милица Тодоровиќ и дека сака да му биде девојка. „Милица...
Радио Милева

Љубовта победила иако не се виделе 20 години: Кнез ја запознал на настап во Париз, а откако се развел судбината повторно ги споила (фото)

Пејачот Ненад Кнежевиќ Кнез стави крај на неговиот 17-годишен брак со неговата прва сопруга Нина во 2013 година, а потоа тој најде „нова...
Радио Милева

Најпосакуваниот турски глумец Џан Јаман падна на сексапилната Италијанка: „Романтичарот“ ја „ќари“ атрактивната спортска новинарка на која се „палеше“ и Златан Ибрахимовиќ (ФОТО)

Познатиот турска убавец, актерот Џан Јаман, кој во моментов важи за еден од најубавите мажи на светот, наводно е во врска со атарактивната...
Радио Милева

Се самоуби незнаениот син на Шабан Шаулиќ: Си пукал в глава, а во станот најдено потресно писмо за „кралот на фолкот“!

Откако кралот на народната музика трагично го загуби животот, се дозна  дека Шабан Шаулиќ покрај двете ќерки и синовите, оние од бракот...