разлика

Пронајдени се 14 резултати на тема „разлика“
Љубов и Секс

Познато е која е идеалната разлика во години: Колкава е веројатноста за развод според возраста на вашиот партнер?

Во врските во кои старосната граница е пет години веројатноста за развод е 18 отсто, додека партнерите кај кои разликата е 10 години, имаат...
Радио Милева

Познатите заводнци и убавиците кои можат да им бидат ќерки: Партнерките се помлади од нив 30 години, а и покрај скандалите нивните врски успеаја (фото)

Многу врски и бракови преживеале и покрај разликата од 20, па дури и 30 години или повеќе, а еден таков пример се неизбежните Кетрин Зета...