прстен

Пронајдени се 28 резултати на тема „прстен“
Радио Милева

Запросување во Германија: Пејачката Зои Блаж лета во облаци од среќа, ракометарот Тадеј Матијашиќ ја побара за сопруга (фото)

Пејачката Зорица Блажева или Зои Блаж како што и е уметничкото име оддамна не е активна. Од музиката и пеењето се префрли на шминкањето,...
Радио Милева

На ТВ во „фул опрема“: Катарина Грујиќ не оди никаде без маска и заштитни ракавици, ама само да видите што носи преку нив… (ФОТО)

Катарина Грујиќ се појави како гостинка на едно ТВ шоу во „фул опрема“: заштитни  нараквици, маска и средство за дезинфекција.Здравјето...
Радио Милева

Се мажи ќерката на Топалко: Познатиот босански тенисер „одлепил“ по Хелена, па ја побарал додека уживаат на Малдиви (ФОТО)

Најголемата естрадна заводничка, убавата Хелена Топаловиќ (22) се омажи за најголемиот измамник во Босна, Дамир Џумхур (27)! Ќерката на...
Радио Милева

Милан Станковиќ се присети на врската со Рада Манојловиќ, проговори за вереничкиот прстен и свадбата… (ФОТО)

На почетокот на кариерата како млада ѕвезда во Гранд, Милан Станковиќ успеа да привлече големо внимание на публиката, но и кај своите...
Радио Милева

Се сврши Аца Лукас: Иако се’ уште не се развел од Соња, пејачот и подари веренички прстен на новата девојка Јована (ФОТО)

Аца Лукас сè уште не се развел од сопругата Соња, а веќе планира свадба со новата девојка Јована Дорошки. Поради закажани настапи, тој...