принова

Пронајдени се 29 резултати на тема „принова“
Радио Милева

Поранешното момче на Анастасија Ражнатовиќ ќе стане татко: Ѓорѓе Куљиќ ја сподели веста со сите и го откри полот на бебето (фото)

Ѓорѓе Куљиќ и стана познат на јавноста поради врската со пејачката Анастасија Ражнатовиќ, а наскоро и тој ќе стане татко. Неговата избраничка...
Радио Милева

По разводот со Амиџиќ, Данијела се посвети на работата, а сега конечно има причина да биде среќна: „Девојче е“ (фото)

Познатата манекенка Данијела Димитровска реши радосната вест да ја сподели на социјалните мрежи. Зад неа е многу тежок период низ кој...
Радио Милева

Македонската „Гранд“ ѕвезда Мими Јовановска и познатиот музичар во исчекување на приновата направија фотосесија за спомен: „Се’поблиску сме до најголемата магија“ (фото)

Mладата македонска пејачка Мими Јовановска од Велес публиката ја запозна по нејзиното учество во претходната сезона од регионалното...
Радио Милева

Проширување на семејството: Теодора Џехверовиќ сподели убава вест и го покажа ултразвукот од бебето (фото + видео)

Теодора Џехверовиќ им ја соопшти радосната вест на своите слебденици. Нејзиниот брат Сава Џехверовиќ и блогерката Адријана Кадар го...
Радио Милева

Кога работата станува повеќе од професија, а дружењето прераснува во нешто најсвето: „Добредојде во нашето големо Бекстејџ семејство“

Не тајна дека тие се цели 15 години во етерот, а при тоа станаа и останаа најгледаниот, најпопуларниот и најдобриот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Мајката на Парис Хилтон соопшти тажни вести: „Никој не знаеше колку се бори за да успее“ – на богатата наследничка не и помагаат дури ни парите!

По три неуспешни свршувачки, Парис Хилтон (41) го кажа судбоносното „да“ пред точно една година. Наследничката на синџир луксузни хотели,...
Радио Милева

Принова во семејството на „министерот за одбрана“: Нина е бремена, Борко Ристовски ќе стане татко по втор пат (ФОТО)

Македонската ракометна легенда, голманот  Борко Ристовски наскоро ќе стане татко по втор пат. По малото синче  Душан, „министерот за...
Радио Милева

Квентин Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга ја споделија среќната вест: Семејството е побогато за уште еден член (фото)

Режисерот Квентин Тарантино и неговата 20 години помлада сопруга Даниела  Пик со задоволство објавуваат дека станаа родители по втор...
Лице в Лице

Александра Илиевска за Вистина.мк ги откри деталите зошто во новата сезона не е дел од „Брза кујна“: „На пат е најубавото нешто што го посакуваме со сопругот“

Таа е позитивна, непосредна, секогаш насмеана, отворена за предизвици и вљубеник во работата на телевизија. ТВ водителката Александра...