посвета

Пронајдени се 14 резултати на тема „посвета“
Радио Милева

„Невера моја био си ти“: Весна Змијанац оваа љубовна песна ја посветила на познатиот пејач во кој била лудо заљубена

Весна Змијанац која во текот на 80тите беше на врвот на популарност, но имаше и една голема љубов. Имено, станува збор за пејачот Халид...
Радио Милева

Аца Лукас ја откри мрачната вистина за големиот хит и кому му го посветил: „Кријам солзи секогаш кога ја пеам“

Една од најемотивните балади кои Аца Лукас ги испеал во досегашната кариера е песната „Лешче“. Во својата автобиографска книга, тој...
Радио Милева

Елена Стојановска со специјална емотивна посвета до татка си, а во прилог и една мнгоу драга стара фотографија (фото)

Добро познато е дека љубовта и поврзановста на татковците и ќерките е посебна, а ТВ водителката Елена Стојановска преку својата најнова...
Радио Милева

Огнен Здравковски ги загуби своите два најголеми идола, но не ја загуби вербата во она што тие беа и оставија: Младиот пејач не го заборави роденденот на Тоше! (ФОТО)

Засекогаш со нас во срцето… Тоше Проески, најголемата македонска поп ѕвезда на сите времиња, денес, 25 јануари 2021 да беше жив ќе го...
Радио Милева

Цеца и Анастасија со песна се потсетија на вчерашниот роденден на Аркан: Сопругата му пееше нему, а ќерката сподели уникатна снимка каде Аркан и пее на Цеца (ВИДЕО)

Вчера, 17 април  во 1952 година, се родил Жељко Ражнатовиќ – Аркан. За роденденот на својот покоен татко Анастасија Ражнатовиќ на својот...
Радио Милева

Елена Ристеска со емотивна посвета за нејзиниот починат татко: „Дојдоа и тие денови, ужасно ми недостигаш“

Македонската пејачка на својот „Фејсбук“ профил сподели емотивна порака која ја посвети на една драга личност која многу и недостига. Имено,...