петар грашо

Пронајдени се 21 резултати на тема „петар грашо“
Радио Милева

Фановите го нападнаа Петар Грашо поради 15 години помладата девојка: „Стар си за неа, може ќерка да ти биде“ (фото)

Пејачот Петар Грашо по раскинувањето со Данијела Мартиновиќ е во врска со 15 годни помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ. Многумина...
Радио Милева

Се разделиле многу порано пред да објават: Протекоа нови детали од последната кавга на Даниела Мартиновиќ и Петар Грашо

Kaко бомба одекна веста дека по 24 години врска раскинале Данијела Мартиновиќ и Петар Грашо. Меѓутоа, иако Даниела и Петар во медиумите...
Радио Милева

„Хуљиќи со години доаѓаа кај Данијела и Петар – тој се заљуби во Хана многу порано“: Соседите открија детали од приватниот живот на пејачот

Петар Грашо беше 24 години во врска со Данијела Мартиновиќ, а по нивното раскинување пејачот среќата ја пронајде покрај 14 години помладата...
Радио Милева

Данијела Мартиновиќ наводно дознала за врската на нејзиниот бивши Петар Грашо и Хана Хуљиќ – еве како реагирала

Како бомба одекна веста дека пејачот Петар Грашо е во врска со ќерката со Тончи Хуљиќ, Хана Хуљиќ. Грашо не сакаше ни да ги потврди, ниту...
Радио Милева

Петар Грашо се огласи по написите дека е во врска со 14 години помладата Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ

По пишувањата на хрватските медиуми дека Петар Грашо наводно е во врска со Хана Хуљиќ, ќерката на Тончи Хуљиќ, се огласи и пејачот и ги...
Радио Милева

Петар Грашо и Данијела не се веќе заедно, а новата девојка на пејачот е ќерка на најпознатиот хрватски хитмејкер (ФОТО)

Веста дека врската помеѓу Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ пропадна по 24 години, пред неколку месеци ја изненади јавноста, а веста...
Радио Милева

„Веќе неколку месеци не живеат на иста адреса“: Потврдено е дека Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ повеќе не се заедно

Како бомба одекна веста дека хрватскиот пејач Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ ја раскинале врската по цели две децении. Ова информација...
Радио Милева

Аца Лукас го откажа илинденскиот концерт во Охрид, па прозва дел од македонските медиуми и продукцијата која во ист ден организира концерт на Петар Грашо: „Зошто мојот го ставивте во многу лош контекст, а концертот на уважениот колега никој не го спомна?“

Илинден е на прагот, следува споен викенд од три неработни дена, во кои традиционално македонскиот езерски бисер Охрид секоја година...
Радио Милева

Уште една Македонка на чиј талент се гордееме: Лина Пејовска со заедничкиот настап со Петар Грашо влезе во супер финале на „Ѕвезди –летен хит“ (видео)

Музичките талент шоуа во регионот се пред самиот крај, осносно финалето од кое ќе бидат прогласени победниците. Едно од таквите популарни...
Радио Милева

Во врска е со Петар Грашо, а ја споредуваа со Лепа Брена: Погледнете како изгледа некогашната пејачка на „Магазин“

Фановите ја споредува со Мери Четиниќ, некои ја споредуваа и со Сања Долежал, други пак  и со Лепа Брена. Данијела Мартиновиќ својата...