петар грашо

Пронајдени се 76 резултати на тема „петар грашо“
Радио Милева

Русокоса со кратка коса: Северина пред 20 години имаше сосема поинаков имиџ – ретко кој може да ја препознае

Пред нешто повеќе од две децении Северина изгледаше сосема поинаку од денес. Северина долго време е една од стилските икони во регионот...
Радио Милева

Петар Грашо ја испеа песната за првиот свадбен танц на Дарко Лазиќ и Катарина, а еве колку им наплати за тие 10 минути…

Петар Грашо пред неколку дена беше специјален гостин на свадбата на пејачот Дарко Лазиќ и за првиот танц ја отпеа песната „Јел ти река...
Радио Милева

По разделбата од Петар Грашо, Данијела повторно го отвори срцето за љубов, а ова е нејзниниот сакан (фото)

Хрватската пејачка Данијела Мартиновиќ има ново момче. Веќе извесно време е во врска со инспектор за криминал Јосип Плавиќ. Според Данијела,...
Радио Милева

Иако сакаа да го сокријат овој интимен чин, сепак протече фотографија од крштевката на ќерката на Петар Грашо (фото)

Откако Петар Грашо и Хана Хуљиќ добија ќерка кон средината на јули минатата година, нивна главна преокупација, најголема грижа и неизмерна...
Радио Милева

Во тајност како и се’ останато: Петар Грашо и сопругата Хана ја крстија ќерката, планирале 500 гости, ама се предомислиле

Овој викенд се одбележа особено важен настан во семејството на Петар Грашо и Хана Хуљиќ. Имено, славниот пар го крсти своето девојче...
Радио Милева

Замислена сцена: Средбата на Петар Грашо и сопругата Хана со Данијела Мартиновиќ – нејзиниот израз на лицето говори се’ (фото)

Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ поминаа повеќе од 20 години заедно. За тоа време, покрај емотивниот однос изградија и деловна соработка,...
Радио Милева

Вистината за Петар Грашо и Данијела Мартиновиќ: Раскинаа по 24 годишна врска, а пејачот сега призна дали се скарани (фото)

Пејачот Петар Грашо конечно проговори за врската со поранешната партнерка Данијела Мартиновиќ со која беше во врска 24 години. „Не сум...
Радио Милева

Игра на судбината: Сопругата на Петар Грашо, Хана, во спотот на неговата поранешна љубов Данијела Мартиновиќ (фото)

Откако до медиумите стигна приказната дека Петар Грашо ја оставил својата долгогодишна партнерка Данијела Мартиновиќ поради 14 години...
Радио Милева

Петар Грашо откри како им функционира бракот со Хана: Ја избрал затоа што знае да направи голем компромис

Бракот на Петар Грашо и Хана Хуљиќ годинава беше крунисан не само во црквата Свети Доминик во Сплит, туку и со раѓањето на нивната ќерка...
Радио Милева

Петар Грашо се почесто доаѓа во Македонија, а еве со кој наш пејач е прв другар за муабет, мезе и чаша вино (фото)

Хрватскиот поп-пејач Петар Грашо периодов е доста актуелен во регионалните медиуми, а причината за тоа е како професионалниот, така...