пејачи

Пронајдени се 31 резултати на тема „пејачи“
Радио Милева

„Ме китеа додека свирев одејќи два километри“: Саша Поповиќ проговори за понижувањата кои се трпат за да се допре до бакшиш

Познато е дека многу пејачи се согласуваат да бидат понижувани од гости за пари. Сега Саша Поповиќ откри со што се сретнале сите негови...
Радио Милева

Среќни и насмеани во друштво на колегите: Исплива никогаш видена фотографија од Тома Здравковиќ и Силвана Арменулиќ заедно (фото)

На социјалните мрежи кружи видео на кое се гледаат тројцата починати легендарни пејачи Тома Здравковиќ, Силвана Арменулиќ и Бора Дрљача....
Радио Милева

Ова се братот и сестрата на Лепа Брена – тој е познат пејач, а таа живее во странство, се собраа за прекрасен повод (фото)

Братот на Лепа Брена го ожени синот, а семејството Јахиќ по долго време се собра во Белград каде се забавуваа до раните утрински часови. За...
Радио Милева

Кај пејачкиот пар Ивана Павковиќ и Петар Митиќ штркот повторно ќе слета: Брачната двојка од „Ѕвездите на Гранд“ чека близнаци! (ФОТО)

Ивана Павковиќ и Петар Митиќ ја започнаа својата љубовна приказна во 2013 година, за време на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“....
Радио Милева

Покојната Марина Туцаковиќ остави список со должници: Естрадата и должи над 90.000 евра, а кога јавно ќе се отвори тевтерот, на многу ѕвезди нема да им биде добро (ФОТО)

Кога дознала дека боледува од рак и почнала да се бори за сопствениот живот, Марина Туцаковиќ се откажала од идејата да ги собере сите...
Радио Милева

Паника на естрадата: Пејачите и старлетите на сослушување во полиција поради милионска измама на социјалните мрежи

Откако во полициската акција на „Вектор“ на Република Српска беа уапсени девет лица, кои се осомничени дека изневериле стотици луѓе...
Радио Милева

Кога веќе не им преостана каде да пеат, им останува само „да се сликаат“: Од пејачки – манекенки, модели, инфлуенсерки, блогерки… до меанџии и психолози!

Корона пандемијата комплетно го запре светот, а во него и нас. Се’ се сврте наопаку, некогаш ненормалното го прогласија за „ново нормално“,...
Радио Милева

Организиран дочек во Србија, нема да има: Музичките ѕвезди ги откажаа своите настапи за новогодишната ноќ

Во соседна Србија организирани дочеци на Новата Година дефинитивно нема да има.  По ставот на Кризниот штаб дека не треба да има организиран...
Радио Милева

Во Србија како да нема корона: Пејачите земале огромни пари за Нова Година, народот наголемо се подготвува за дочек!

И покрај тоа што пандемијата на коронавирусите секојдневно зема сè повеќе жртви како во светот, така и во Србија, во српската престолнина...
Мегафон

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите протестираа пред владата: Заев „уцвика“ па итно прифати да се сретнат? (ФОТО)

Музичарите,  ДЈ-ите, ивент индустријата и угостителите денес, среда, 7-ми октомври 2020 година, го одржаа најавениот на протест пред владата...
Радио Милева

Заради корона пандемијата, српските пејачи масовно менуваат професија, па еве од што живеат додека немаат „тезги“ (ФОТО)

Откако пејачите останаа без приходи заради корона пандемијата, многу од нив на српската естрада решија да ја сменат професијата! Или...
Радио Милева

Коронавирусот ја покори естрадата: Еве кои пејачи, водители, манекенки, старлети, ријалити ѕвезди… се заразени или го прележале Ковид-19 (ФОТО)

Опасниот коронавирус ја зарази половина српска естрада! Милица Тодоровиќ и Славица Ќуктераш веќе неколку дена се во карантин и не се...