Радио Милева

„Ниту се слушнав со Драгана Мирковиќ, ниту сакам“: Се огласи Миле Китиќ за разводот на пејачката со која не беше во добри односи цели 15 години (фото)

„Ниту се слушнав со Драгана Мирковиќ, ниту сакам“: Се огласи Миле Китиќ за разводот на пејачката со која не беше во добри односи цели 15 години (фото)

Пејачката Драгана Мирковиќ ја изненади јавноста со објавата дека се разведува од Тони Бијелиќ по 24 години хармоничен брак.

Пејачката ја поддржаа бројни колеги, а сега се огласи и Миле Китиќ со кој Драгана не беше во добри односи цели 15 години.

„Тоа е период, тоа е нивниот живот, нормална работа, што, раскинаа, па раскинаа! Многу врева за тоа… Се крена бура! Што ако раскинаа?“, рече Миле.

„Да раскинам со жена ми, би рекол: „Раскинавме, веќе не живееме заедно“, што сега… Ако навлезете во детали за некои, ова, она, што некои работи велат сега, искрено не ми се допаѓа! Ниту сум се слушнал со Драган, ниту сакам“, рекол Китиќ, пренесува Блиц.

Да потсетиме, Драгана и Миле Китиќ престанаа да разговараат во 2009 година и тогаш секој тргна по својот пат.

А потоа пејачката објави фотографија на Инстаграм, на која се гледа дека односот меѓу Драгана и Милет е променет, и дека сите несогласувања се решени.

Фото: Printskrin/instagram/milekitic

To top