охрид фест

Пронајдени се 13 резултати на тема „охрид фест“
Радио Милева

Ирена Спировска и Марјана Станојковска во специјално издание: Водителките во фокусот на сцената од „Охрид фест“(фото)

Интернационалниот музички фестивал „Охрид Фест – Охридски трубадури“ е во редот на најстарите во земјава кој ги надмина европските...
Лице в Лице

Љупчо Соколовски – уметнички директор на фолк вечерта на „Охрид фест 2023“: Јубилеј во знак на големи ѕвезди, а ревијалниот дел резервиран за Сузана Спасовска

Големиот јубилеј, 30 години „Охрид фест“ го дочекувате како и минатата година, на позиција – уметнички директор на Фолк вечер. Претпоставувам,...
Радио Милева

Драган Спасов – Дац на „Охридски трубадури“ и’ ја оспори победата на Биба Додева за „нерегуларности“ во гласањето, па потоа мораше да си ја „свитка опашката“, оти се „истрчал“ (ФОТО)

Има една народна поговрка која вели: „Не се истрчувај како прле пред магаре“… Најверојатно зашто прлето не може да си го мери со...