напад

Пронајдени се 21 резултати на тема „напад“
Радио Милева

Јелена Карлеуша никогаш не останува должна: „Мала од скандала“ жестоко распали по хејтерите – „еј гремлини…“

Јелена Карлеуша не сака да молчи пред хејтерите! Поп дивата објави отворено писмо на Инстаграм во кое се обраќа до сите оние кои ја навредуваат...
Радио Милева

Миа Костова во напад на системот за одбрана на Ламбе: „Пет години не го најдовте тој што ми го запали автомобилот, а го yaпcивте Ламбе додека бугарскиот клуб се’ уште чуреше“ (ФОТО)

Реакциите по опожарувањето на влезната врата на бугарскиот културен клуб „Иван Михајлов“ во Битола, приведувањето и притворот за...
Радио Милева

Му приоѓа и од чиста мира го удира со тупаница в лица: Осамна видео од нападот на Драган Бјелогрлиќ врз режисерот Гага Антонијевиќ (ВИДЕО)

Актерот Драган Бјелогрлиќ го нападнал режисерот Предраг Гага Антонијевиќ, а на социјалните мрежи се појави видео од нападот. Инцидентот...
Ништо лично

Васил Гарванлиев самиот комплетно ја „закашка“ работата, а сега одново иритира, „плаче“ по Европа, напаѓа и обвинува за наводен „организиран напад“ врз него: Демек, го фатиле Васила, го… насила?!“

Годинешниот македонски преставник на „Избор на песна за Евровизија“ никако да „исплива“ од морето скандали во кое сам се нурна. Заглавен...
Радио Милева

Бившата девојка на новото момче на Цеца ја нападнал манијак полевајќи ја со киселина: „Жива сода“ во очи, оштетен вид, страотни изгореници и унакажано лице (ФОТО)

Богдан Срејовиќ, новото момче на балканската фолк дива Светлана Цеца Ражнатовиќ, по разводот со мисицата Зорана Тасовац, со која беше...
Радио Милева

Дејан Матиќ за време на терористичкиот напад во Виена бил во ресторан: „Се криевме во подрум додека да помине опасноста“

Дејан Матиќ се криел во подрумот на ресторан за време на терористичкиот напад во Виена. Кобната вечер, пејачот излегол во градот со сопругата...
Радио Милева

Јелена Карлеуша исплашена за Душко Тошиќ: Пејачката го зголеми обезбедувањето откако беше нападнат нејзиниот сопруг!

Сопругот на Јелена Карлеуша, фудбалерот Душко Тошиќ неодамна беше нападнат во Белград. Како што пишуваат српските медиуми, наводно...
Радио Милева

„Даро, те расипа Карлеуша“: Фановите ја прозваа Дара Бубамара дека се однесува како Јелена Карлеуша

Фановите на Дара Бубамара жестоко ја обвинија Јелена Карлеуша дека негативно влијае на пејачката. Нападот на Јелена Карлеуша на социјалните...