малта

Пронајдени се 6 резултати на тема „малта“
Радио Милева

Некогашниот новинар и ТВ водител Филе – „Топки“ стана татко на 53 години: „Да ми кажуваше некој кога бев млад и полузелен дека на оваа возраст ќе лулкам бебе, ќе мислев дека е луд и му се измешале брзините…“ (ФОТО)

Дете на новинарската школа на МТВ, впечатлив ТВ лик кој иако со години не е пред камерите, оние што го гледале, се’ уште го паметат. Некогаш...
Радио Милева

Александра Заева со момчето на Малта: Македонска заедница ѝ понуди помош за сместување и работа на ќерката на Заев (ФОТО)

Додека илјадници млади Македонци  од мака заминаа од земјава избирајќи ја Малта со надеж дека е земја во која ќе можат да најдат работа,...