колега

Пронајдени се 18 резултати на тема „колега“
Радио Милева

Јована Јоксимовиќ не му го честиташе роденденот на својот кумашин и бивш колега: Срѓан Предојевиќ наполни 50 години, а од кумата доби – молк!

Водителот Срѓан Предојевиќ го прослави својот 50 -ти роденден, па откри дали му честитале Жељко и неговата колешка и кума Јована Јоксимовиќ,...
Радио Милева

Лидија Вукичевиќ застана во одбрана на својот колега Бранислав Лечиќ: „Лека не е манијак, како мене никој не ме силуваше?“

Случајот со актерката Даниела Штајнфелд, која го обвини својот колега Бранислав Лечиќ за сексуално злоставување, ја разбранува Балканската...
Радио Милева

Некогашниот тапанар на „Леб и сол“ во канџите на короната бие битка за живот: „Држи се Драгољубе, мораш да победиш“ – му порача неговиот колега и пријател, Кокан Димушевски (ФОТО)

Деновиве во сите медиуми во регионот одекна веста дека познатиот екс – ЈУ рок-музичар  Драгољуб Ѓуричиќ е пренесен на интензивна...
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ ја исфрлиле од снимање филм зашто одбила да се соблече гола: „Јас сум добро воспитана, но кога некој ќе се обиде да ме искористи, добива шлаканица“

Поттикната од актуелниот скандал со младата глумица и професорот по глума, поврзан со моќни луѓе во светот на актерството кои ја искористија...
Радио Милева

На Инстаграм страницата на „Ѕвездите на Гранд“ осамна карикатура на Јелена Карлеуша: Еве кој нејзин колега од жирито е авторот и како таа изгледа во неговите очи! (ФОТО)

Композиторот и музички директор на продукцијата „Гранд“, Александар Милиќ – Мили, ја нацрта поп-фолк sвездата и член на жирито на...
Радио Милева

Сексапилната водителка на ТВ „Пинк“ крена нога во емисија, па покажа премногу, а за малку ќе покажеше и се’! (ВИДЕО)

Атрактивната и мошне сексапилн водителка на ТВ „Пинк“ и поранешната сопруга на Жика Јакшиќ, русокосата убавица Дајана Пауновиќ е една...
Радио Милева

Миа Борисављевиќ е толку секси што мажите не можат да и одлеат дури и на јавно место: „Кој ли ти лиже образи?“ (ФОТО)

Српската пејачка Миа Борисављевиќ важи за една од најсексапилните на музичката сцена. Така, откако неодамна се појави во танга бикини...
Радио Милева

Се зборуваше дека ова младо момче го освои нејзиното срце: Џејла Рамовиќ проговори за односот со нејзиниот колега

Пред неколку недели, српските медиуми пишуваа дека победничката на „Ѕвездите на Гранд“, Џејла Рамовиќ е во врска со нејзин колега. На...
Радио Милева

Се мажи водителката на „Пинк“ на која автобус и ја откина раката: Деа Ѓурѓевиќ иако се’ уште неопоравена, ќе се венча за својот колега!

Деа Ѓурѓевиќ иако до крај неопоравена, се врати на малите екрани пред седум дена и повторно е дел од утринската програмана ТВ „Пинк“. Како...
Радио Милева

Сите дознаа дека Кили стана дедо, ама ретко кој знае кој прв ги проба мекиците: Во прегратка со власта или старо пријателство? (ФОТО)

Како што е веќе познато, а Вистина.ком.мк обзнани, помалата ќерка на актерот Кирил Поп Христов – Кили, Јоана, која ја има во бракот со...
Радио Милева

Сандра Булок се заљубила во колегата: „Едвај го довршив снимањето, кога ме гледаше останував скаменета“

Актерот Киану Ривс е навистина посебена личност и актер. Тој ја восхитува женската публика, но и своите колешки. Тоа го потврди актерката...