кандидат

Пронајдени се 21 резултати на тема „кандидат“
Радио Милева

Марија Шерифовиќ го нарече кандидатот „невоспитан“: Скандал во “Ѕвездите на Гранд“, пејачката ја навреди и колешката! (ФОТО)

Пејачката Марија Шерифовиќ направи вистински хаос во музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ кога на еден кандидат му рекла дека е „невоспитан“,...
Радио Милева

Саша Поповиќ има стоги правила ако се случи член на жирито да биде во емотивна врска со кандидат од „Ѕвездите на Град“

Ѓорѓе Давид неодамна се најде во центарот на скандал поради наводна преписка со кандидатката на „Ѕвездите на Гранд“, Миријана Поповиќ. –...
Лице в Лице

Ристо Манчев – кандидат за градоначалник на општина Босилово од редовите на ВМРО-ДПМНЕ: „Ќе бидам градоначалник кој обединува и применува политика и пракса на еднакви можности“

Ристо Манчев по професија е дипломиран економист  на Економскиот факултет во Прилеп.  Во 2010 година е добитник  на стипендија на Министерството...
Лице в Лице

Иван Јорданов, кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Штип: „Ќе бидеме чесни, одговорни и принципиелни… со Штип сите ќе се гордееме“

Во изминатов период, односно на претходните локални избори имавме една инфалција на изборни ветувања која ги девалвираше проектите...
Радио Милева

Ги напушти „Ѕвездите на Гранд“ поради смртта на мајка си, па се случи пресврт: Саша Поповиќ на овој кандидат му даде втора шанса

Заврши уште еден круг на „Ѕвездите на Гранд“, а Саша Поповиќ заедно со својот тим одбраа 60 кандидати кои понатаму ќе се натпреваруваат. Се...
Радио Милева

Водителот Војо Недељковиќ падна на колена среде емисија кога Саша Поповиќ му ги соопшти среќните вести (видео)

Еден кандидат во „Ѕвездите на Гранд“ го носи истото име како и водачот на „Гранд“ – Александар Саша Поповиќ. Водителот Воја Недељковиќ,...
Радио Милева

Перо vs Петре: Перо – „Камиказа“ размислува да се кандидира за скопски градоначалник, а Шилегов уште сега му ги „краде“ идеите? (ФОТО)

Чудна професија е тоа политиката… Или подобро речено, бизнис. Порано се велеше: „Нема бизнис како шоубизнис“, ама денес откако  со...
Радио Милева

Тамара Михајловска – девојката од изборната реклама за која се крена голема галама: „Спотот ги погоди, а реакциите се нивна немоќ да се одбранат од својот неуспех за сето тоа што ветиле за младите, а ништо не исполниле“!

Република Македонија  на 15 јули ја очекуваат вонредни парламентарни избори. Според многумина – одлучувачки… Последна шанса да...
Радио Милева

Македонскиот кандидат пееше на својата сопруга во „Никогаш не е доцна“, а Неда Украден јавно му поласка: „Ова го можат само Македонците“

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Никогаш не е доцна“, настапуваше и 45 годишниот Игор Ангелов од Струмица. Игор е...
Радио Милева

Бугарите имаат свој, ама и ние имаме наш: Гол се сликал во кампања за градоначалник на Софија, зашто „политиката е порно“

Во неделата во соседна Бугарија се одржаа локалните избори. Кандидатот за градоначалник на Софија од Бугарско Национално Обединување,...
Радио Милева

„Тоа што ти можеш да го ветиш, никој не може да го исполни“: Саша Поповиќ се појави во „Ѕвездите на Гранд“, па жирито жестоко удри по него

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настана вистински хаос и се тоа поради еден кандидат. Имено, кандидатот Александар Саша...
Радио Милева

Кандидат го шокираше жирито во „Ѕвездите на Гранд“: Направи циркус на сцената, а неговиот настап ќе остане запаметен

Еден од натпреварувачите во „Ѕвездите на Гранд“, Саша Стојадиновиќ, не помина во третиот круг од најновото издание, но според зборовите...