јордан митев

Пронајдени се 13 резултати на тема „јордан митев“
Радио Милева

Откако СДСМ државниот празник си го претворија во партиска журка, пејачите решија да не им дојдат: Јордан Митев, Адријана Кеш, екипата на „Мерак меана“… им го откажаа својот настап (ФОТО)

Да се настапи за 8-ми Септември денот на независноста на Македонија е веројатно голема чест за секој пејач. Впрочем и во далечната 1991...
Радио Милева

По тешките животни искушенија и борби со болеста, Јордан Митев има убави вести: „Конечно да не огрее соннце“ (фото)

Популарниот фолк пејач Јордан Митев секогаш отворено зборува пред јавноста за она што му се случува на приватен план. Па така, ако пред...
Радио Милева

Паричната помош од 14.500 денари на владата ја подели естрадата: За едни – „ситниш“, за други – „бакшиш“!

Владата деновиве на седница донесе уредба со законска сила за финансиска поддршка на естрадата за време на вонредна состојба, за уредување...