иван јованов

Пронајдени се 23 резултати на тема „иван јованов“
Радио Милева

Мартија Станојковиќ седна на „жешко столче“ па одоговараше на „незгодни“ прашања, меѓудругото и на она „најжешкото“: Дали и го „украде“ момчето на својата другарка Антониа Гиговска? (ВИДЕО)

Оние кои ги следат и подобро познаваат естрадните збиднувања на домашната естрада, па и голем дел од следбениците на социјалните мрежи,...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се најдобри другарки, ама оваа вторава заврши со бившото момче на првата… на сцена (ВИДЕО)

И додека љубовната афера за раскинувањето и причината за истотот во наводната прељуба и неверство помеѓу Антониа Гиговска и нејзинот...
Радио Милева

Знаеш, никогаш не вели никогаш: Антониа Гиговска сподели скриена порака со тајно признание дека крие „Џокер во ракавот“, или покајание за нов почеток со стариот „либеро“?

Откако во јавноста најпрвин одекна веста дека повеќе не се заедно, а набргу потоа и роструи причината за раскинувањето на  Антониа Гиговска...
Радио Милева

Дали Антониа Гиговска и Иван Јованов од „Либеро бенд“ се исто како што беа Ноне и Ристе Тевдоски од „Браво бенд“? (ФОТО)

Музичката кариера на една од најнадежните и најталентирани млади македонски пејачки Антониа Гиговска, па и приватниот живот и врската...
Радио Милева

Проструи причината за раскинувањето на Иван Јованов и Антониа Гиговска: Женско неверство и прељуба со колега по што „Џокерот“ заврши во женски раце? (ФОТО)

Заврши љубовната бајка помеѓу пејачката Антониа Гиговска и нејзиното момче Иван Јованов, фронтменот на групата „Либеро бенд“. Парот...
Радио Милева

Мора да е љубов: Антониа Гиговска тврдеше дека решила да ја крие приватноста, а дечко и’ побрза да објави фотографија како таа „му преде“ во прегратки!

Антониа Гиговска полека но сигурно станува вистинска музичка ѕвезда. Не само што  завзема место во првата македонска пејачка лига,...
Радио Милева

Иван Јованов од „Либеро бенд“ отвора продукција, па го извади својот Џокер: Пејачот го најавува најконтроверзниот артист што Македонија го имала, а јавноста се прашува, дали зад маската се крие девојка му, Антониа Гиговска? (ФОТО)

Во овие тешки времиња, ретки се изведувачите кои работат, се трудат и вложуваат во својата кариера, a Иван Јованов е еден од ретките. Фронтменот...
Радио Милева

Кој кого го следи во чекор, кој кому е „copy – paste“: Антониа Гиговска на своето момче или Иван Јованов тера мода „по женски памет“? (ФОТО)

Антониа Гиговска и Иван Јованов се една од најмладите и најинтересни естрадно -љубовни двојки. Обајцата со кариера во подем и популарност...
Радио Милева

Антониа Гиговска и момчето јавно ги покажаа своите изливи на љубов и размена на страсти по повод неговиот роденден (фото)

Момчето на Антониа Гиговска, пејачот Иван Јованов, вчера славеше роденден за своите 29 години. За тоа како им минувал овој посебен ден,...
Радио Милева

Необичниот и секси изглед на Антониа Гиговска предизвика лавина коментари, но најжесток беше оној од саканиот (фото)

Младата пејачка Антониа Гиговска не мирува. Таа постојано е во турбо период, особено откако нејзината актуелност на музичката сцена...
Радио Милева

Антониа Гиговска и Иван Јованов имаат нова фотосесија, а Димитар Атанасовски ја праша пејачката: „Како го натера само да го облече ова?“

Пејачката Антониа Гиговска пред неколку дена крена прашина во јавноста поради провокативните фотографии каде позира во бикини, а многумина...
Радио Милева

Антониа Гиговска јавно му изрази љубов на момчето, а тие под текстот наместо со Иван Јованов и ставија слика со Милан Станковиќ?! (ФОТО)

Младата и талентирана пејачка Антониа Гиговска освен тоа што деновиве е актуелна со новата песна „Крива сум„ авторско дело на Дарко...
Радио Милева

Му се исполни сонот: Антониа Гиговска среде аеродром му приреди големо изненадување на саканиот од кое тој остана со подзината уста (видео)

Вистинската љубов не познава никакви препреки и граници, а за желбите и за сите возможни нешта кои може да се случат, се потребни само...
Радио Милева

Антониа Гиговска објави жешка фотографија на која позира без градник, а првиот коментар го доби токму од него

Македонската млада пејачка Aнтониа Гиговска во региоалното музичко шоу „Пинкови ѕвездички алл старс“ остави силен впечаток со својот...
Радио Милева

Антониа ја сака, а друга држи за рака: Пејачот на „Либеро бенд“ потајно го гледаат туѓи очи, или има нешто скришно, „очи в очи“? (ФОТО)

На сите кои ја следат естрадата им е  познато дека македонската поп пејачка Антониа Гиговска и вокалот на „Либеро бенд“ Иван Јованов...