фолкерка

Пронајдени се 33 резултати на тема „фолкерка“
Радио Милева

Марија Луиса Тодоровска најде начин како да и тргне во љубовта: Битолската фолкерка на настап без долна облека? (ФОТО)

Македонската фолкерка Марија Луиса Тодоровска во последно време станува се’ попопуларна и медиумски се’ поекспонирана. Сексапилната...
Радио Милева

Ни Злата, ни Сузана, туку оваа позната фолк пејачка му била голема симпатија на Саша Поповиќ: Оддамна е мажена и за неа не зборува! (ФОТО)

Познато е дека Саша Поповиќ беше најголемиот заводник на естрадата, пред да се скраси покрај сопругата Сузана Јовановиќ. Сепак, малкумина...
Радио Милева

Македонската фолкерка ја накити елката па си посака желба, ама не Дедо Мраз да и ја исполни, туку некој помлад… и попотентен! (ФОТО)

Нова Година е на прагот, време кога се делат подароци, замислуваат желби, посакува исполнување на неисполнетоте сништа… А ги имаат...
Радио Милева

„Македонската Северина“ одново се соблече: Битолската фолкерка Марија Луиса ќе ве стаписа, „пиштол гола“ само по кошула (ФОТО)

Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса, е името на атрактивната битолска  фолк пејачка...
Радио Милева

Ирена Вељовска со високо кренати нозе: Фолкерката иако е позната по своите „ТикТок“ имитации, откако стана русококоса, глумата некако послабо и оди од рака (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Вељовска е една од оние кои „киснат“ на социјалните мрежи. Но не само за ди листаат, туку покрај фотографиите...
Радио Милева

Кога фолкерката Ирена Вељовска разбра дека Ламбда сојот доаѓа во Македонија: „Ламб(а)да? Сега ќе ви покажам што е Ламбада“ (ВИДЕО)

Покрај сите можни веќе постоечки мутации, коронавирусот продолжува да се трансформира во нови соеви. Најновиот, според редоследот на...
Радио Милева

Македонската фолкерка во необична љубовна екстаза во домашен амбиент: „Твојте бакнежи на моите бели кошули“… или каде веќе?! (ФОТО)

Македонската фолкерка Ирена Вељовска неодамна обзнани дека станала вегетеријанец. Благодарение на нејзината пријателка, нутриционистката...
Радио Милева

Бугарската фолкерка Андреа се соблече за инает на бившиот сопруг, па се сликаше со гол г*з во обилен луксуз (ФОТО)

Фолкерката Андреа по којзнае кој пат ги воодуушеви посетителите на социјалните мрежи. Сега русокосата осамна „пиштол гола“ или поточно...
Радио Милева

Уште една македонска фолкерка ја прошета тангата по плажа: Кога Сања Ристеска парадира покрај брегот, само на едно ќе ви застане погледот (ФОТО)

Ако лани  нашите пејачки заради корона вирусот  не можеа на море, годинава можат. До душа ништо не фали  да се сончаат и капат и на езеро,...
Радио Милева

Фолкерката Тања Јовановска Трајкова со психолошки совет за подобар поглед на светот: Само… дали е до психологита или до диоптријата? (ФОТО)

Корона пандемијата како да стивнува, а естрадата полека се буди и се враќа на старите патеки… До душа срамежливо, зашто протоколите...
Радио Милева

Битолската фолкерка Марија Луиса оди на „естетска надградба“: Македонската Северина наскоро ќе добие „фризирана позадина“ (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Марија Тодоровска, која во светот на естрадата е позната под уметничкото име Марија Луиса, на пошироката...
Радио Милева

Уште една македонска пејачка смени професија: Фолкерката Елена Јовческа ги остави микрофонот и гајдата со кои ги крстареше Македонија и светот, па почна да го работи оноа, за што студираше на факултетот! (ФОТО)

Елена Јовческа е уште една од низата македонски пејачки, кои мораа да направат „преквалификација“ во професијата заради „неподносливата...
Радио Милева

И Сани Гроздановска не издража, па мораше да смени професија: Македонската фолкерка стариот добар микрофон го замени со “Зелен телефон“ (ФОТО)

Сања Сани Гроздановска, една од најпопуларните и најпознати македонски фолкерки од помладата генерација реши да направи комплетна...
Радио Милева

Милица Павловиќ денес е една од најсексапилните естрадни фолк ѕвезди, а на почетокот на кариерата „секси сењорита“ изгледаше вака (ФОТО)

Денес таа важи за една од најубавите пејачки на домашната естрада. Атрактивна, сексапилна згодна, пожелна, постојано е во фокусот и на...
Радио Милева

Снашката на популарната српска фолкерка е „нејзина копија“: Види ја свекрвата, ја знеаш и снаата? (ФОТО)

Популарна српска фолк пејачка, Индира Радиќ, ретко зборува за нејзиниот приватен живот. Во една прилика таа се пофали на Инстаграм како...