елена велевска

Пронајдени се 75 резултати на тема „елена велевска“
Радио Милева

Елена Велевска се враќа со ново видео за стара песна: Дали „Говорот на телото“ е ист баш како некогаш? (ФОТО)

Познатата македонска фолк-пејачка Елена Велевска по подолга пауза реши да се врати на естрадната сцена со нов материјал. Или поточно...
Радио Милева

Елена Велевска за „Бекстејџ“ сподели дека има проблем со „евтината роба“ од естрадата: „Се фаќаат за мојот хонорар, со кое прво се бунат?!“

Кога на фолк пејачката Елена Велевска нешто и претставува проблем и ги оптоварува нејзините мисли, работата и секојдневието, таа тоа...
Радио Милева

Како во теленовела: Елена Велевска се разведува, па не се разведува – пејачката конечно ја обелодени вистината

Елена Велевска во последните неколку месеци беше постојано во центарот на вниманието на јавноста. Имено, пејачката пред некое време...
Радио Милева

Елена Велевска се расоблече, па рече: „Животот е уживање“… само што, кога Елена ужива, другите ги боли глава! (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Елена Велевска откако ја преброди брачната криза, полека се консолидира и враќа во врвна форма… Дод душа,...
Радио Милева

Лоба, Елена Велевска, Гавазова, Тамара и Марјана Станојковска на „мета“ кај Саша Видиќ – еве што имаше да каже дизајнерот за нашите дами

Српскиот моден дизајнер Саша Видиќ без влакна на јазикот знае да ги прокоментира модните комбинации на ѕвездите од регионот. Дара Бубамара,...
Радио Милева

За Елена Велевска започна летната сезона: Пејачката се соблече во бикини, па ги покажа градите во крупен кадар (фото)

Иако официјално се уште не започнало летото, македонските јавни личности ја отворија летната сезона, па го искористија толпото време...
Радио Милева

Се пишуваше дека Елена Велевска има нова љубов, но таа со една фотографија им ја затвори устата на сите и ја откри вистината! (фото)

Фолк пејачката Елена Велевска пред неколку месеци откри дека е жртва на семејно насилство, по што одлучи да стави крај на бракот, а потоа...
Радио Милева

Се разведуваа, си простуваа, се смируваа со сопругот, ама на крај Елена Велевска си најде нова љубов – богаташ од Америка?!

Фолк пејачката Елена Велевска периодов не може да „крене глава“ од актуелноста во домашните медиуми. Секако, сигурно и годи кога е...