елена велевска

Пронајдени се 124 резултати на тема „елена велевска“
Радио Милева

Елена Велевска „пука“ од сексапил во секоја комбинација, но се сеќавате ли како изгледаше фолкерката на почетокот на кариерата? (ФОТО+ВИДЕО)

Елена Велевска важи за една од најзгодните, најдобрите, најпопуларните и секако најбараните фолк пејачки кај нас. Што и да облече го...
Радио Милева

Најстарата ќерка на Елена Велевска израсна во вистинска убавица: Гените кажуваат дека тинејџерката ќе биде вистинска дама – Софија е пресликана мама (ФОТО)

Македонската фолк пејачка Елена Велевска е горда мајка на три деца. Од бракот со бизнисменот Марјан Мирчески ги има најголемата Софија,...
Радио Милева

Не можеа да го дособерат бакшишот: Нашите фолк – ѕвезди викендов ги забавуваа македонските иселеници (фото)

Викендов македонските иселеници несомнено уживаа во македонската музика, а за тоа се погрижија дел од нашите најголеми или во моментов...
Радио Милева

Елена Велевска повторно блеска: Пејачката славеше роденден, како да слави втора младост – „Овој живот убав е“… особено кога се живее без стеги и по свое! (ФОТО+ВИДЕО)

Елена Велевска славеше роденден. Иако на дамите сто пати сме рекле и пак ќе кажеме дека не им се бројат годините, пејачката не ги криеше....
Радио Милева

За старт на летната сезона: Елена Велевска се разголи под сонцето – без шминка и во костим за капење каков не очекувавме (фото)

Уште некој ден не дели од календарски старт на летото, но уживањето покрај вода и под сонце започна доста порано. Фолк пејачката Елена...
Лице в Лице

Елена Велевска се расплака во интервју за „Бекстејџ“: „Во 2021 година изгубив сė, но не ми е проблем да почнам од нула“

Пејачката Елена Велевска стави крај на бракот со нејзиниот сопруг Марјан, а тој го доби старалеството над нивните три деца. Елена во...
Радио Милева

Ќе се шокирате кога ќе видите која наша фолкерка е на оваа ретро насловна: За речиси две децении драстично се промени или…? (ФОТО)

За ралика од денес, во Македонија некогаш имаше мнгоу повеќе печатени медиуми, дневни весници, магазини, ТВ шоуа… каде што македонската...
Радио Милева

Музичка честитка: Eлена Велевска роденденски запеја заедно со децата и без комплекси откри колку години наполни (фото + видео)

Денот кога сме се родиле, роденденот го славиме еднаш во годината. Токму родендените може да бидат повод да се соберат пријателите, роднините...
Радио Милева

Елена Велевска раскошна и бујна снимаше спот без градник: Брадавиците на пејачката ќе ја „пробијат“ маичката (ФОТО)

Македонската фолк пејачката Елена Велевска кон крајот на летото својата публика ја почести со нова песна и видеспот. И тоа необична,...
Радио Милева

Елена Велевска сподели никогаш видена фотографија од наследничката како бебе, а имаше посебен повод за тоа: „Те сакам бесконечно“

Семејството е најголемото богатство и поткрепа за еден човек, а фолк пејачката Елена Велевска се труди да го држи цврсто овој семеен...