дарко димитров

Пронајдени се 44 резултати на тема „дарко димитров“
Промотер

Лара, Јован и Ирина ја промовираа „My life ahead of me” со која ќе ја претставуваат Македонија на детскиот Евросонг 2022 во Ерменија (ВИДЕО)

Eксклузивна премиера на песната „My life ahead of me” (Животот е пред мене) со која Македонија  ќе биде претставена на  претстојната „Детска...
Радио Милева

Емина Јаховиќ дојде во Скопје да го пронајде сопственото јас- „Бев изгубена од својата вистина на која и се враќам“ (фото)

Поголг временски период по разводот од Мустафа Сандал, пејачката Емина Јаховиќ е во медиумскиот фокус со нејзиниот приватен живот. Професионалниот...
Радио Милева

Љупка Арсовска во новото „IDJ Show“ клекната на колена со исплазен јазик и среден прст провоцира: „Нема да на јадете подобра риба“! (ФОТО)

Атрактивната македонска пејачка Љупка Арсовска привлекува се’ поголемо внимание со секоја своја нова појава… Во „Ѕвездите на...
Радио Милева

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко...
Радио Милева

Македонските јавни личности се простуваат од Марина Туцаковиќ: „Имав желба да ми напишете песна, онаа која сите ќе ја пејат“

По тешко боледување, на 67 годишна возраст почина најпознатиот регионален текстоипец, Марина Туцаковиќ. Имено, во 2018 година на Марина...
Радио Милева

Ретко споделува приватен момент, но сега Дарко Димитров пушти срце и покажа во каква убавица пораснала ќерката

Дарко Димитров е македонески текстописец, композитор и продуцентот односно со еден збор „мајстор за музичко дело“. Многумина како...
Радио Милева

Мартија ќе го освојува регионот, а регионот ја препозна(ва) и пред целосно да му се претстави: На убавата кумановка Македонија и е „тесна“? (ФОТО)

За младата македонска пејачка Мартија Станојковиќ веќе пишувавме дека наскоро се подготвува да ги израдува своите обожаватели со нова...
Радио Милева

Евровизиско ехо: „Ураганки“ и Дарко Димитров „оддуваа“ се’ живо од сцената, сите наши соседи се пласираа во финале, Норвежаните го „масакрираа“ Васила, а Тамара носталгично се потсети на својот настап (ФОТО)

Евровизија и годинешните евровизиски настапи деновиве актуелни и во етерот и во медиумите и меѓу народот, на социјалните мрежи…...
Радио Милева

По Анастасија Ражнатовиќ, Луна Ѓогани, Емина Јаховиќ….уште една позната пејачка му укажа доверба на Дарко Димитров

Македонските јавни личности, но и мнгоубројни познати од регионалнта музичка сцена често доаѓаат на адреса кај македонскиот мајстор...
Радио Милева

Дарко Димитров ретко споделува приватни моменти, но сега се пофали како со семејството уживаат на снегот (фото)

Македонските јавни личности, но и мнгоубројни познати од регионалнта музичка сцена често доаѓаат на адреса кај македонскиот мајстор...