америка

Пронајдени се 15 резултати на тема „америка“
Радио Милева

По написите дека завршила во болница, српските медиуми пренесуваат дека Лепа Брена закажала интервенција во Америка

Неодамна српские медиуми пишуваа дека популарната пејачка имала главоболки и завршила во болница на снимање. Итно и бил направена скен...
Радио Милева

Сара Леши девет години е мажена во Америка, сакаше да стане стилист за свадби ама изгледа ќе биде сенаторска сопруга (фото)

Поранешната мисица на Македонија Сара Леши девет години е американска снаа и го живее животот од сонишата. Пред речиси една деценија...
Радио Милева

Елена Ристеска се врати од Америка и се огласи по приказните за новото момче – еве кој навистина и недостигал (фото)

Изминатите неколку месеци поп-пејачката Елена Ристеска патуваше доста и тоа далеку преку барата. Таа двапати беше во Америка, а вчеравечер...
Радио Милева

Елена Ристеска замина многу, многу далеку, па објави фотографија која особено мажите ја гледаат подолго (фото)

За познатата македонска пејачка Елена Ристеска не требаше да помине многу време за повторно да ги спакува куферите и да замине на нова...