америка

Пронајдени се 61 резултати на тема „америка“
Радио Милева

„Кеба ја обвинува Северина за се’“: Игор Којиќ не може да ја преболи екс- сопругата, па поради тоа донел тешка одлука

Откако поранешниот сопруг на Северина Вучковиќ посака среќата да ја најде во Америка, со неговата сестра Наташа, која со години живее...
Радио Милева

Знаат (зо)што плаќааат: Едно од најпознатите американски казина на Станија и нуди милион долари, за силиконската убавица да биде едно од нивните заштитни лица! (ФОТО+ВИДЕО)

Познато е дека Станија Добројевиќ со години живее на релација Србија-Америка, нејзиниот живот наскоро радикално ќе се промени, а старлетата...
Радио Милева

Синот на Весна Петрушевска славеше матура во Америка, а таа како горда мама на сите им покажа каков згоден млад убавец има (фото)

Актерката Актерката Весна Петрушевска во месец јули 2020 година откри дека нејзиниот син Кирил одлучил да замине во Америка кај неговиот...
Радио Милева

Ни Данијела, ни Розга, оваа Македонка е првата пејачка на „Магазин“: По 32 години од напуштањето на групата, вака денес изгледа Љиљана Николовска (ФОТО)

Групата „Магазин“ од Сплит ќе остане запаметена како една од најпознатите, најтиражните, најхитовски определени екс ЈУ и хрватски...
Радио Милева

Филип Живојиновиќ пред Прија беше со многу девојки, но оваа остана најзапаметена: Згодна русокоса актерка со која заминаа за Америка… (ФОТО)

Маја Манџука и Филип Живојиновиќ се нова љубовна двојка на јавната сцена, објавија сите медиуми летото 2011 година. Актерката тогаш имала...
Радио Милева

Сандра – Африка со „весела математика“ на турнеја во Америка: Цицлестата пејачка е нова „кралица на бакшишот“ (ВИДЕО)

Сексапилната  Сандра – Африка во моментов е на американска турнеја. Колку се радуваше на настапот на цицлестата пејачка покажа и...
Радио Милева

Сандра – Африка „одлета“ во топлите краишта па оттаму се (по)јави разголена: Цицлестата пејачка распиштолена на плажа мами од Мајами (ФОТО)

Пејачката Сандра – Африка реши да одмора во потоплите краишта, па таму и одлета. Откако стигна и се смести, ги почести своите следбеници...
Радио Милева

Теодора Џехверовиќ се пофали со фотографија од Чикаго, а една „обожавателка“ ја „уништи“: „Можеш кај сакаш да одиш, ама селото од тебе не оди никаде“ (ФОТО)

Пејачката Теодора Џехверовиќ  е на американска турнеја од каде секојдневно ги известува своите бројни следбеници за секој нејзин чекор. По...
Радио Милева

Лепа Брена наполни 61 година, а роденденот го дочека во Америка: Фолк дивата славеше на најнеобично место, на кое некои не би се појавиле ни да им платиш (ФОТО)

Лепа Брена ја напушти Србија и замина на патување во Америка, а нејзините обожаватели и следбениници на социјалните мрежи не заборавија...
Радио Милева

Вака денес изгледа некогашната М2 ѕвезда, Ламбе Алабакоски: Ќе го препознаете ли со вишок килограми и проретчена коса? (ФОТО)

Тој своевремено беше една од оние  музичка надежи кои излегоа од музичкото шоу за потрага по таленти: „М2 – Потрага по ѕвезди“ на...
Радио Милева

Се зборуваше дека за татко му не сака ниту да слушне, а сега синот на Тозовац од Америка се огласи со потресно збогување (ФОТО)

Предраг Живковиќ Тозовац беше погребан на крајот на минатата недела во алејата на заслужени граѓани на Новите гробишта во Белград....
Радио Милева

Иако Зоне Замфирова е вистинска убавица, се’ уште не е мажена: За Катарина Радивојевиќ стравот и болката од неверство – поголеми од љубовта?! (ФОТО)

Српската актерка Катарина Радивојевиќ беше впечатливо лице на многу домашни филмови и серии, а публиката особено ја запамети по ликот...