александар јосифовски

Пронајдени се 20 резултати на тема „александар јосифовски“
Промотер

Младиот дует „Гранд ѕвезди“, Алекс и Белма со српска верзија и видеоспот за наградената песна на „Охрид фест“ – „Воли ме ко себе“ (ВИДЕО)

Еден месец по завршувањето на фестивалот „Охрид фест 2022“, песната „Глупаво е да си сам“ која ги освои сите симпатии и освои две награди...
Радио Милева

Рокерите од „Ѕвездите на Гранд“ направија дует на „Охрид фест 2022“: Александар Јосифовски и Белма се само добри пријатели или сепак… „Глупаво е да си сам“, особено кога колешката ќе ти дојде дома? (ФОТО)

Деновиве следуваше големо изненадување за сите љубители на „Ѕвездите на Гранд“, но и за љубителите на рок муиката откакои рокерите...
Лице в Лице

Александар Јосифовски – ѕвездата на „Гранд“ за приватниот живот и борбата со зависноста: „Пет месеци не сум се напил капка алкохол“ (ВИДЕО)

Александар Јосифовски последниве две години е еден од милениците во „Ѕвездите на Гранд“. Музичарот од Охрид со своето пеење ја освои...
Радио Милева

„Не се трезнев“: Александар Јосифовски никогаш поискрено за тешката борба: Тоа не било од емотивна причина или тежок живот

Добивме нова ѕвезда на Гранд, кандидат од Македонија кој привлече најголемо внимание на самиот крај на ова натпреварување со својата...
Радио Милева

Вака изгледаше прогласувањето на победникот во „Ѕвездите на Гранд“: Нермин Ханџиќ е победник, а Алксандар од Охрид заврши втор (видео)

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според...
Радио Милева

Александар Јосифовски „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“, но тоа не беше доволно: Македонецот испадна од музичкото шоу (видео)

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и македонскиот кандидат Александар Јосифовски од Охрид. Александар беше...
Радио Милева

Охриѓанецот Александар Јосифовски по последниот настап во „Ѕвездите на Гранд“ открива: „Ги потрошив сите пари, ова ми беа последните“

Во најновото и последно издание на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на 28 годишниот рокер Александар Јосифовски од Охрид,...
Радио Милева

Зад сцената на „Ѕвездите на Гранд“: Александар Јосифовски во друштво на кандидатката со најголема трансформација оваа сезона (фото)

Александар Јосифовски е еден од учесниците во музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ кој успеа да го освои жирито и публиката со рок музиката. Јосифовски...
Радио Милева

Ова ретко се случува: Јелена Карлеуша излезе на сцената и му пружи рака на овој македонски кандидат: „Александар, ти ќе бидеш голема ѕвезда“ (видео)

Александар Јосифовски од Охрид настапуваше во саботното издание на „Ѕвездите на Гранд“. Александар беше во дуел со Анастасија Ичируп....
Радио Милева

Александар Јосифовски растури во „Ѕвездите на Гранд“, а посебен коментар доби од Карлеуша: „Овој кандидат пее како од ЦД“ (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, настапуваше и македонскиот кандидат Александар Јосифовиски...
Радио Милева

„Тебе Македонија треба со закон да те заштити“: Карлеуша ја расплака тетката на македонскиот кандидат во музичкото шоу

Во последната емисија на едно од најпознатите регионални музички шоуа „Ѕвездите на Гранд“, настапуваа кандидатите од државите на...
Радио Милева

Овој Македонец е единствен што ги освои сите гласови во „Ѕвездите на Гранд“, а кога на сцена се појави таа – настана вистински хаос (видео)

Во последната емисија на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ настапуваше и 26 годишниот Александар Јосифовиски од Охрид. Тој...