Мегафон временска прогноза

Сончево и топло време до вторник, со максимална температура до 28 степени

Сончево и топло време до вторник, со максимална температура до 28 степени

Времето денеска, недела 31 март 2024 г. ќе биде сончево и топло со максимални температури од 23 до 28 степени. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, поизразен долж Повардарието. Минималната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

Во Скопје слично време со минимална температура до 8 степени и максимална до 27 степени.

Синоптичарите најавуваат сончево и топло време до вторник кога се очекува слаб локален дожд и опаѓање на дневната температура.

To top