Радио Милева стигна друштво

Никола Роквиќ поради важна посета го прекина пешачењето низ Грција (фото)

Никола Роквиќ поради важна посета го прекина пешачењето низ Грција (фото)

Никола Роквиќ пред 29 дена тргна на аџилак во Грција.

Пејачот секојдневно се рогласува на социјалните мрежи каде со јавноста ги споделува моментите низ кои минува, а и покрај искушенијата на кои наидува за време на аџилакот, за Никола е големо олеснување да го посетат драги луѓе. Еден од нив е актерот Иван Босиљчиќ, кој го зачека Роквиќ на пат. Иако пешачи многу, пејачот мора да паузира, а сега ги наполни батериите со разговор со Иван.

– Има луѓе кои поради братска љубов одвојуваат време, летаат, слетуваат, како рајски птици, носат благодат, радост и потврда дека човекот не може да живее без човек! Мојот брат Иван Босиљчиќ ми го облагородува срцето. Ти благодарам засекогаш – напиша Роквиќ.

– Слични на слични серадуваат! И двајцата сте достојни за восхит”, “Прекрасно е да се видат двајца мажи успешни во сите сегменти од животот. Уметници, сопрузи, татковци” – стојат неколку коментари под објавата.

Никола вчера се сретна и со својот кум Владимир со кој помина прекрасни моменти.

Инаку, засега се собрани и повеќе од потребните средства, односно на сметка на фондацијата „Породица“ легнаа 23 милиони динари.

Неговото семејство е голем поддржувач во овој негов потфат, а вчера Бојана ги спакува куферите и со децата тргна кон Грција.

Бојана се огласи на својот Инстаграм профил каде објави фотографија направена пред аеродромот „Никола Тесла“ во Белград.

фото:instagram printscreen/ nikolarokvic

To top