Радио Милева Благодарна

Мими Нуне славеше роденден, а подарокот кој го доби ја израдува повеќе од нејзиниот посебен ден (фото) 

Мими Нуне славеше роденден, а подарокот кој го доби ја израдува повеќе од нејзиниот посебен ден (фото) 

Младата пејачка Мими Јовановска Нуне, која на јавноста најмногу и е позната по одличните изведби во шоуто „Ѕвездите на Гранд“, денес слави роденден.

Така,  додека Мими го славеше својот 24-ти роденден, си доби и еден прекрасен подарок.

Младата велешанка, заедно со нејзиниот  сопруг и колега Филип Нуне, добија машко дете па периодов ужива во мајчинските моменти.

Сега, токму на нејзиниот посебен ден таа не можеше ни да замисли дека најубавиот подарок ќе го добие од  синчето Никола.

Имено на истиот датум кога таа е родена, Никола ја израдува откако ги направи и првите чекорчиња како специјален подарок за неа.

– Лесни чекорчиња злато мое- напиша Нуне, а  подоа додаде дека е Благодарна на нејзиното најмило, за кое лесно ќе го запамети датумот на проодување.

 

фото: printskrin/instagram/mimijovanovskaa

To top