Радио Милева блеска

Карлеуша во корсет и тантела: Пејачката и во елегантно издание е активирана „бомба“ (фото) 

Карлеуша во корсет и тантела: Пејачката и во елегантно издание е активирана „бомба“ (фото) 

Јелена Карлеуша објави нова фотографија со која докажува дека „провокативното“ облекување не е исто што и „вулгарно“.

Пејачката Јелена Карлеуша секојдневно ги изненадува своите фанови со нови фотографии на Инстаграм.

На споменатата социјална мрежа Карлеуша има дури два милиони следбеници што ја прави една од најследените српски ѕвезди, а на својот профил е исклучително активна. Јелена важи за кралица на стилот која секогаш има смисла со своите модни комбинации, а овој пат позираше во долг бел фустан.

Горниот дел од фустанот е изработен во форма на корсет, кој дополнително ја истакна нејзината совршена фигура, додека долниот дел е изработен од тантела, во која изгледа уште попровокативно.

„Прво ми паѓа вилицата, а потоа фрлам коментар. Блескаш драга“, „Чисто совршенство и беспрекорно совршенство“, „Најубава жена“, „Продолжи да блеснеш за да ги заслепат хејтерите од твојот сјај“, „Афродита, божица“ – беа се само дел од коментарите.

Да потсетиме, вечерва ќе се одржи „Изборот на мис на Србија“, а претседател на жирито ќе биде Јелена Карлеуша.

фото: printskrin/instgaram

To top