Радио Милева крајно разочарана

Дали е ова нејзиниот најголем неуспех? Северина искешира цело богатство за ништо (фото)

Дали е ова нејзиниот најголем неуспех? Северина искешира цело богатство за ништо (фото)

Северина многу се надеваше на песните од нејзиниот последен албум „Sorry“, кои не одекнаа кај публиката, па беше крајно разочарана и реши не само да не го објави остатокот од албумот (т.н. Б-страна) туку исто така да престане да го снима спотот за една од песните.

Како што дознава Курир од добро упатен извор, хрватската пејачка, како што самата објави на социјалните мрежи, требало да ги објави песните „100 степени“ и „Вуду риба“ како дел од првиот дел од албумот (А страна) , а за „100 степени“ сними и високобуџетно видео.

Клипот е снимен во јуни минатата година, а според упатените, таа за него искеширала 30.000 евра. Оние кои го виделе го сметаат за еден од најдобрите во нејзината досегашна кариера.

Меѓутоа, таа виде дека песните што првпат ги објави минаа многу лошо (дури три од нив имаат помалку од два милиони прегледи речиси една година по нивното објавување) освен дуетот „Метак“ со Нучи (13 милиони прегледи), Северина донесе одлука воопшто да не се емитува ова видео.

Малку подоцна таа се откажа и од целиот втор дел од албумот, па реши целосно да го промени музичкиот правец и да и се претстави на својата публика во старо-ново светло и песни на кои работи моментално, за кои сѐ уште не е познато кога тоа ќе се најде пред публиката.

фото: printskrin/instagram/YouTube

To top