запроси

Пронајдени се 26 резултати на тема „запроси“
Радио Милева

На македонската “Гранд ѕвезда“ Елена Миленковска новата 2024-та година не можеше да и започне поубаво: „Бакнеж и снајка за двојна љубовна бајка“ (ФОТО)

Македонската пејачка Елена Миленковска е една од оние ретките на  која регионалното музичко талент натпреварување „Ѕведите на Гранд“...
Радио Милева

Репортерот на ТВ „Алфа“, Матеја Петровски ја запроси својата девојка на шалтер во аптека: Моментот овековечен со камери, а еве зошто го избрал токму тоа место? (ВИДЕО)

Новинарот -репортер  Матеја Петровски од ТВ Алфа ја запроси својата девојка Моника.       Тоа го направи на себесвојствен начин,...
Радио Милева

Ја запроси на неговиот роденден: Тамара Милутиновиќ му приреди изненадување, а потоа следеше неочекуваното (фото)

Пејачката Тамара Милутиновиќ синоќа ја запроси  нејзиното момче, фудбалерот Дарко Јевтиќ. Сето тоа се случило на неговата роденденска...
Радио Милева

„Остај ти паричката, да ти се паднам јас, па да видиш што е среќа“: Марија Луиса Тодоровска се пожали дека… од толку мажи, брачната понуда за неа, како да не важи?! (ФОТО)

Новогодишно-божиќната еуфотија полека се стишува, празниците поминиаа, а со тоа и главната „берба“ за естрадата и естрадните уметници...
Радио Милева

Српската стралета го запроси новиот сопственик на Твитер: Наташа Шавија „ја побара раката“ Илон Маск (ФОТО)

Најбогатиот човек во светотот Илон Маск е една од главните теми во сите светски медиуми. Покрај производството на електрични автомобили...
Радио Милева

Се сврши пејачот Јасмин Алиевски: Македонската „Гранд ѕвезда“ ја побара раката на саканата, а таа кажа – „Да“! (ФОТО)

Јасмин Алиевски пошироката јавност го запозна по неговото повеќекратно учесто во најпопуларното музичко талент шоу “Ѕвездите на Гранд“...
Радио Милева

Новопечениот македонски репрезентативец ја запроси саканата со веренички прстен: Ердал Ракип ја побара девојката за жена (ФОТО)

Членот на фудбалскиот клуб Малме од Шведска и новопечен македонски репрезентативец Ердал Ракип ќе се жени. Тој има македонско потекло...
Радио Милева

„Моето најубаво добро утро“: Стефан Величковски во Истанбул ја запроси својата девојка, водителката Ана Николовска

Стефан Величковски публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено, Стефан учестуваше...
Радио Милева

Момчето ја запроси Нина Ѓогани која има само 15 години: И помалата ќерка на Анабела и сестра на Луна ќе се мажи? (ФОТО)

Помалата ќерка на Анабела Атијас и помала сестра на Луна Ѓогани, 15-годишната Нина на својот Инстаграм профил објави вест со која ги остави...
Радио Милева

Фудбалерот на Партизан ја изненади својата девојка: Урошевиќ ја побара Ива за жена, додека таа ги дуваше свеќите на роденденската торта (ВИДЕО)

Слободан Урошевиќ, еден од најпознатите фудбалери на Партизан, покажа дека сè уште има романтични момчиња кои знаат да ги изненадат...