задруга

Пронајдени се 295 резултати на тема „задруга“
Радио Милева

Ива Гргуриќ ја отвори бикини сезоната: Силиконската ријалити кралица, ја промовираше новата „фризирана“ предница (ВИДЕО)

Поранешната победничка на реалното шоу „Задруга“ иако летото се уште официјално не започнало, веќе се пече по плажите и базените, покажувајќи...
Радио Милева

Далила празникот го прослави „качена одозгора“: „Напалената“ задругарка толку страсно „го јаваше“ Филип Цар, како да е на родео натпревар (ВИДЕО)

По конфликтот во просторијата за пушење каде разговарале за нивната „чудна“ врска, каде се селеа од едно во друго „љубовно гнездо“,...
Радио Милева

Нова женска тепачка во „Задруга“: Едната ја полеа со вода, другата ја зграпчи за коса по што настана хаос (ВИДЕО)

Задругарките Милица Веселиновиќ и Ирма Сејраниќ направија скандал во Белата куќа, откако се степаа, а потоа се полија со вода. Обезбедувањето...
Радио Милева

Осамнаа експлицитни снимки на актуелната ријалити ѕвезда и пејачка Сандра Решиќ: „Што им гајле што правам јас со себе за свои пари?“ (ФОТО)

На социјалните мрежи се појавија интимни фотографии од пејачката Сандра Решиќ, инаку актуелна учесничкаво тековната сезона на  најгледаното...
Радио Милева

Тара Симов „дивееше“ во „Задруга“: Учесничката во реалното шоу прво палеше работи на бившото момче, па се обиде да го запали и него (видео)

„Задруга“ гори ова утро и тоа поради Тара Симов кој не престанува да прави хаос. По жестоката кавга со Ненад Алексиќ Ша поради што раперот...
Радио Милева

Македонскиот јутјубер Лазаров главна тема во „Задруга“: Раперот Ша му дошол на роденден, а Стефан тогаш наводно му ја „смувал“ девојката, старлетата Тара Симов? (ВИДЕО)

Вистински хаос се случи откако српскиот рапер Ша се врати во реалното шоу „Задруга“ и ја обвини неговата поранешна девојка Тара Симов...
Радио Милева

Мина Врбашки, ријалити ѕвездата која заврши со најмногу мажи в кревет во „Задруга“, одново завршила во кревет… само сега болнички! (ФОТО)

Мина Врбашки, девојката од реалното шоу „Задруга“ важи за онаа која ги сруши сите рекорди по бројот на сменети партнери за време на...
Радио Милева

Гола само по танга: Маја Маринковиќ на ТВ гледачите на реалното шоу „Задруга“ им ја разубави новогодишната ноќ (ВИДЕО 18+)

Ријалити ѕвездата Маја Маринковиќ цела вечер размислуваше што да облече за новогодишната прослава во празничното издание на реалното...
Радио Милева

Невена е гола жена: Дали задругарката „се заборави“ па се соблече пред камерите или поинакви и беа намерите, сите ја видоа нејзината интима (ВИДЕО)

Во најпопуларното ријалити „Задруга“, учесничката заборави на камерите,па остана гола, додека се пресоблекуваше. Имено, додека Невена...
Радио Милева

Перврерзии во најгледаното ријалити: Дениз Дејм како садо-мазо домино дама прво го јавна Јањуш, па му стави „штикла“ меѓу нозе (ВИДЕО)

Во најгледаното регионално ријалити „Задруга 5“ влезе фотограф кој ќе ги  фотографира некои од учесниците за одредени портали. Марко...
Радио Милева

Нејзините жешки акции во релното шоу ги гледаше целиот регион: Го изневери сопругот пред камери, па откако излезе од најгледаното ријалити, Сузана Перовиќ сосема се изгуби! (ФОТО)

На Сузана Перовиќ многумина и предвидуваа блескава кариера , но по славата што ја постигна, полека почна да паѓа во заборав. Таа влезе...
Радио Милева

Македонската учесничка во „Задруга“ српските медиуми ја нарекоа „евтина копија“ на српската старлета: Елеонора Миљковиќ е „copy-paste“ на Ана Кораќ? (ФОТО)

Скопјанката Елеонора Миљковиќ или само Нора, засега единствената македонска преставничка во најгледаното реалното шоу  во регионот...
Радио Милева

Српската старлета Тијана – „Ајфон“ брутална кон Виолета, силуваната од свештеник учесничка во „Задруга“: „Никој не бил силуван без причина“ (ФОТО)

Старлетата и поранешна ријалити натпреварувачка  Тијана – „Ајфон“ гостуваше во една емисијата за познати личности, а по тој повод...
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...
Радио Милева

Водителката на „Задруга“ се појави со деколте до папокот: Цицлестата Душица го наполни и ТВ кадарот и очите на машките гледачи со „влажни погледи“ (ФОТО)

Водителката Душица Јаковљевиќ  не ја водеше емисијата „Задруга“, но вчеравечер се појави во крајно провокативно издание, со кое го...