задруга

Пронајдени се 228 резултати на тема „задруга“
Радио Милева

Едис Фетиќ со Драгана Митар јавно ја изневери сопругата Зилха во „Задруга“, а таа сега „му врати“: Осамна видео на кое е пиштол гола, а ја снима „некој трет“ (ВИДЕО)

Едис Фетиќ во реалното шоу „Задруга“ јавно ја изневери сопругата Зилха Каришик со Драган Митар, за што доби бројни осуди. Гледачите...
Радио Милева

Исплива нов секс скандал во „Задруга 4“: Анѓела Миленковиќ- „Анаконда“ орално го задоволила раперот Вук Моб, но при тоа не била сама? (ФОТО)

Во  најгледаното и најконтроверзно ријалити „Задруга 4“, исплива нов секс скандал. Имено, во емисијата „Прашања на гледачите“, водителот...
Радио Милева

Поранешната полицајка и учесничка во „Задруга 4“ позираше по долка облека пред камерите, а Милјана Кулиќ ја учеше како тоа се прави (видео)

Учесничката на „Задруга 4“ Милјана Кулиќ, за време на состанокот на кој учесниците ги коментираа карактеристиките на другите, ја однесе...
Радио Милева

Учесничката на „Задруга 4“ открива дека покажала полициска значка и дала мито од 500 евра за да влезе во собата на диџејот Боб Синклер

Учесничката на реалното шоу Задруга Лиjана Стевановиќ, пред 15 години беше во врска со светски познатиот диџеј Боб Синклер. Поранешната...
Радио Милева

Ријалити ѕвездите нападнати во Црна Гора: Одморот им се претворил во хорор, летале шишиња, крв прскала на сите страни…

На поранешните учесници во реалното шоу „Задруга“, Љуба Пантовиќ, нејзината ќерка Александра Суботиќ и момчето Мирко Периќ, одморот...
Радио Милева

Ова е договорот на Кристијан Голубовиќ за „Задруга 4“ со посебна клаузула, ако направи нешто од ова нема да добие пари

Кристијан Голубовиќ не смее да користи физичка сила и да ги малтретира другите учесници во „Задруга 4“ затоа што тој потпиша клаузула...
Радио Милева

На старлетата Сања Станковиќ латекс костимот и го отцрта целото тело, особено „долината на желбите“ во подножјето на меѓуножјето! (ФОТО)

Иако одамна го напушти реалното шоу „Задруга“, русокосата Сања Станковиќ секогаш беше интересна за јавноста, и заради нејзината сега...
Радио Милева

Ивана Шопиќ во емисија ги покажа „гаќичките“ додека ги прексрстуваше нозете: На задругарката „мачето“ и лежи во „леопардово крзно“ (ВИДЕО)

Поранешната „задругарка“, цицлестата  Ивана Шопиќ во емисијата „Задруга – Народот прашува“ дојде провокативно облечена. Длабоко...
Радио Милева

Мина Врбашки е „ријалити секс шампионка“: Старлетата јавно беше интимна со најмногу мажи во „Задруга“ за три сезони на шоуто (ФОТО)

Старлетата Мина Врбашки стана позната во јавноста откако во 2017 година го обвини фолк-пејачкот Шако Полумента дека и испраќал на, тогаш...
Радио Милева

Елеонора Миљковиќ – сродна душа со Карлеуша: Во истите мини бикини, истата поза само… наместо голем сладолед на стапче, Нора лиже џамбо лижавче! (ФОТО)

Новите секси фотографии на единствената Македонка која учествуваше во најгледаното регионално реално шоу „Задруга“ чија трета сезона...