војна

Пронајдени се 23 резултати на тема „војна“
Радио Милева

Победникот на Евровизија се приклучува на украинската војска, а неговата разделба од саканата е срцепарателна (ФОТО)

Оркестарот Калуш победи на овогодинешната Евровизија во Торино, а фронтменот на популарниот бенд е фотографиран како се бакнува со...
Радио Милева

Викторија Лоба со солзи во очите ја прокоментира војната во Украина: „Јас сум со огромна желба за мир, за разбирање помеѓу сите народи“ (ВИДЕО)

Македонската пејачка со руско потекло Викторија Лоба гостуваше во утринската емисија на Телма каде зборуваше за нејзините проекти...
Радио Милева

Холивудската актерка со украинско потекло се огласи за војната во нејзината држава: „Горда сум што сум Украинка“

Холивудската актерка Мила Кунис првпат се огласи по нападот на Русија врз нејзината држава Укриана. Мила и Ештон започнаа кампања „GoFoundMe“...
Радио Милева

Македонските естрадни личности и рекоа НЕ на војната во Украина: Социјалните мрежи вријат од нивните антивоени пораки и пароли (ФОТО)

Војна во Украина некого го изненади светот. Колку и да беше очекуван воен конфликт, сепак никој освен веројатно, оние најдобро упатените,...
Радио Милева

Евровизиската победничка Руслана се огласи рано утрово: Низ песна и молитва имаше што да му порача на својот народ молејќи се на колена (ВИДЕО)

Украинската пејачка и победничка на Евровизија во 2004-та година Руслана речиси нема европеец кој не ја познава и е се сеќава на неа дваесетина...
Радио Милева

„Војна“ меѓу двете познати дами: Катарина Живковиќ не сака повеќе да гостува кај Сања Маринковиќ и бара јавно извинување, водителка тврди: „Нема зошто да се извинувам, се е во ред“

По емитувањето на последната емисија на „Магазин ин“, на својот „Инстаграм“ се огласи пејачката Катарина Живковиќ која истакна дека...
Радио Милева

Нова „војна“ на естрадата: Кија Коцкар ја поткачи Едита Арадиновиќ: „Пр*ститутко врати ги долговите и заврши основно образование“

Кија Коцкар наводно ја поткачила Едита Арадиновиќ и тоа поради продуцентот Саша Мирковиќ. -Ја молам одредената (Едита Арадиновиќ) која...
Радио Милева

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу

Беа во „војна“ во „Ѕвездите на Гранд“: Вики Миљковиќ откри во какви односи е со Карлеуша откако го напушти музичкото шоу Вики Миљковиќ...
Радио Милева

Ријалити старлетите Ана Кораќ и Александра Суботиќ во нова војна: „Ти си ионака навикната да бидеш или над или под… зависи колку ќе ти платат“! (ФОТО)

Старлетата Александра Суботиќ напиша интересна порака на социјалните мрежи, а нејзините следбеници веднаш сфатија дека прозивката...
Радио Милева

Сани Гроздановска јавно „ја подбра“ Сања – Барбика: „Дали си ги изми забите пред да го спомнува моето име…?“ (ФОТО)

Корона пандемијата го запре светот, ама не ги запре навиките на луѓето. Ковид – 19 ја запре музиката, ја „замрзна“ естрадата паркирајќи...
Радио Милева

Станија и Сораја со години не зборуваат, се тужеа, а едната купи мало прасе и го крсти по името на другата!? (ФОТО)

Станија Добројевиќ и Сораја Вучелиќ со години не се во добри односи. Едно време, двете најпознати српски старлети јавно се скараа преку...
Радио Милева

Драгана и Цеца со години водат „војна“ на естрадата, а сега Мирковиќ проговори за свадбата на Вељко и Богдана

Фолк пејачката и сопственичката на ДМ САТ телевизија, Драгана Мирковиќ за себе вели дека е среќна жена. Како што вели, таа е благодарна...
Радио Милева

Кејт и Меган ги скараа браќата: Вилијам и Хари повеќе не се дружат, зашто жените им ги замрсија конците и ним и на целото кралство (ФОТО)

Принцот Вилијам (37) и војвотката од Кембриџ Кејт (37) ги преименуваа со друго име  своите организации за добротворни цели и со тоа „официјално...
Радио Милева

Нова естрадна војна меѓу Карлеуша и сопственикот на „Пинк“: „Да даде Господ тебе да те снимаат на гробот на најмилите“

Екипата на емисијата „Папарацо лов“ која се емитува на телевизија „Пинк“ претходните неколку дена ја следеше и снимаше пејачката...