влатко лозаноски

Пронајдени се 38 резултати на тема „влатко лозаноски“
Радио Милева

Кога тој пее, кожата ти се ежи, те гали, расплакува: Погодувате ли кој македонски пејач е ова слатко детенце (фото)

Преку шоу за млади таленти почна да го трасира својот пат кон македонското музичко небо, а денес со многу отпеани хитови од неговиот...
Радио Милева

По повод 1000 години од основањето на Бигорски манастир, Лозано, „Некст тајм“ и Димитар Андоновски добија благодарници

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. целиот настан се одвиваше во строги протоколи...
Радио Милева

Влатко Лозаноски постави предизвик што ќе се памти, кој не е музички, ама затоа му го смени личниот опис: Еве кого друг предизвика Лозано? (ФОТО)

Во морето од предизвици на социјалните мрежи кои се посетени како никогаш порано во историјата на нивното постоење, многумина од познатите...
Радио Милева

Влатко Лозаноски: „Политиката нека си остане на политичарите, јас не држам ничија страна, туку само го кажав тоа што го чувствувам!“ (ВИДЕО)

Тој дефинитивно важи за најдобриот и најпопуларен пејач во Македонија последниве години. Влатко Лозаноски освои награда на МАС во категоријата...
Радио Милева

На МАЦ 2020: „Јас сум Македонец, тоа е Македонија“… Влатко Лозаноски уште еднаш покажа колку е голем и како музичка ѕвезда и како вистински патриот и Македонец! (ВИДЕО)

Вчеравечер во „Штарк Арена“ во Белград на спектакуларната музичка церемонија  на доделувањето на регионалните музички награди „МАC...