весна бејби петрушевска

Пронајдени се 35 резултати на тема „весна бејби петрушевска“
Лице в Лице

Искрено со Весна Бејби: „Кога детето е жртва на сексуално насилство, никогаш не можеш да ја надминеш траумата“ (ВИДЕО)

Актерката Весна Петрушевска неодамна направи бум со претставата  „За нашиот Горан“ која се играше во МНТ. Репликите на Горан Стефановски...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака по повод 41 роденден на Тоше Проески: „Не те пуштам да знаеш, ти правам муабет секој ден“

Македонскиот пејач Тоше Проески почина во 2007 година на пат за Хрватска кај местото наречено Нова Градишка. Отогаш музичката сцена остана...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака се прости од Аки: „Нека ти е светол патот, поздрави го Тоше“

Пејачот на култната рок група „Парни Ваљак“, Аки Рахимовски почина денес на 67 години Ненајдената смрт на Аки ги растежи неговит колеги,...
Промотер

Дарија Максимова со универзална порака, онаква, каква што само чистата детска душа може да посака – „Ајде да се сакаме“ (ВИДЕО)

Дека на Македонија не и недостасуваат таленти во различни области, особено во спортот, уметноста, музиката… уште еден  доказ е младата...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска за новогодишните желби во 2022 година: „ Ќе се обидам да ја живеам духовитоста на мојот татко кој беше за мене инспирација со широката насмевка“

На прагот сме на новата година, да ја испратиме 2021 и да ја дочекаме 2022 година. Новата Година, прославата и дочекот на највеселата ноќ...
Радио Милева

Синот на Весна – Бејби кој сега е кај татко му во САД, стана полнолетен: „Златен на мајка ми фали… Кики те сакам колку сите зрнца во песокот“ (ФОТО)

Весна Бејби Петрушевска е неуморна. Кога не е на „штииците што живот значат“, нема престави во театарот или ТВ снимања, го има своетоо...
Радио Милева

Весна Бејби со емотивна порака по повод 18-иот роденден на синот кој се пресели во САД: „Ми фали ама знам дека ќе успее“

Синот на актерката Весна Бејби Петрушевска, Кирил Тренкоски пред некој месец замина  кај својот татко во САД  каде ќе заврши четврта...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака по повод 40-тиот роденден на Тоше: „Ти имаш само ден на раѓање“ (ВИДЕО)

Македонската легенда, пејачот со ангелски глас и огромно срце, човекот со прекрасна насмевка, Тоше Проески вчера (25.01.2020) ќе наполнеше...
Радио Милева

Вака функционираат Игор Џамбазов и Илина Арсова: Кога таа работи – тој одмора, а кога таа е се’ поблиску до врвот – тој веќе… нема душа! (ВИДЕО)

Веќе не така новата љубовна двојка, Игор Џамбазов и Илина Арсова почна да покажува како го минува секојдневието. Очигледно ослободени...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна реакција за хоророт на Милена Радуловиќ: „Нема компромис за предатори, педофилот нема професија!“

Деновиве регионот го потресе скандалот кој изби во Србија, откако неколку девојки, меѓу кои и малолетнички, пријавиле дека биле силувани...
Радио Милева

Вака го доживејаа последниот земјотрес две познати македонски дами и еден наш пејач: „Рихтер селфи, камион низ дневна и спокојни комшии“

Македонија пак се стресе… Потресите почнаа често да се случуваат… До душа оние политичките земаат се поголем замав и само прашање...