реално шоу

Пронајдени се 66 резултати на тема „реално шоу“
Радио Милева

Вака Гоца Божиновска се степа со Весна Ривас во познатото ријалити „Фарма 4“: Навреди, пцости, шлаканици и кубење коси (ВИДЕО)

Гоца Божиновска пред девет години беше дел од реалното шоу „Фарма 4“ каде меѓудругото имаше и  брутална пресметка со една своја колешка. Имено,...
Радио Милева

Ужасот од хит серијата ќе стане реалност?! Најхрабрите ќе влезат во реалното шоу “Squid Game” – организаторите нудат милиони како награда!

Серијата која со молскавична брзина го запали светот станува реално шоу со 456 учесници и награда од 4,5 милиони! Кога јужнокорејската...
Радио Милева

Алекса и Дејана како во филм за возрасни: Во жешката акција пред камери во која не ја криеја интимата, се тресеше туш кабината! (ВИДЕО 18+)

Алекса Баруданов и Дејана Делетиќ по лудата забава во новото ријалити „Бар“, завршија голи под тушот во туш кабината. „Со Алекса повторно...
Радио Милева

Ѕвездата на Гранд добила понуда да влезе во реално шоу: „Може да ми донесе популарност, но не може да ги исполнат моите барања“

Ѕвездата на Гранд, Зорана Миќановиќ го привлече вниманието и на публиката и на жирито. Таа не е единствена пејачка која добила понуда...
Радио Милева

Учесниците пресреќни бидејќи ќе ги забавува познатата ѕвезда: Милица Тодоровиќ ќе биде дел од новото реално шоу „Бар“

Во првото вклучување на реалното шоу „Бар“ на курир телевизија, учесниците открија дека на првата забава во петок ќе ги забавува Милица...
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...
Радио Милева

„Во ријалити влегов за популарност“: Српската манекенка призна се’ за непристојните предлози кои ги добивала од моќници

Манекенката Дејана Живковиќ се прослави со учество во реалното шоу „Првиот српски топ модел“, пред десет години, а сега ги открива...
Радио Милева

Девојките го обожаваа Сајко од „Операција триумф“, се ожени со 10 години постара, а еве како изгледа денес и со што се занимава (фото)

Во 2008 година, тинејџерките го обожаваа заводникот Никола Сариќ Сајко, кој учествуваше на регионалното музичко натпреварување „Операција...
Радио Милева

Ана Радуловиќ е новата водителска ѕвезда на Ред ТВ: Цицлестата водителка во дилема дали да влезе во „Задруга“ или во релното шоу да го испрати сопругот? (ФОТО)

Сексапилната Ана Радуловиќ се здоби со голема популарност како водителка на шоуто „Прашувам за другар“ на новоформираната „Ред ТВ“,...
Радио Милева

Шокантно, но ете и и тоа се случи во „Парови“: За прв пат се „смуваа“ водителка и еден учесникво реално шоу! (ФОТО)

Ако досега само се шпекулираше дека учесникот  во реланото шоу „Парови“, Младен Вулетиќ и шармантната водителка Кристина Иглендза...
Радио Милева

Ја паметите ли Кристина – Мандарина, расната улична продавачка на јужно овошје: Цицлестата убавица се сликаше како перверзна бабамразица! (ФОТО)

Кристина Пенава (22), сексапилната, цицлеста продавачка на мандарини, портокали и друго јужно овошје попозната како Кристина – Мандарина,...
Радио Милева

Потресно сведоштвото на Македонката, Ангела Илиевска од „Парови“: Мочаат и спијат во иста соба, за чиста крпа или повик до дома потребен е секс!? (ВИДЕО)

Она што за телевизиските гледачи изгледа како забава, на учесниците во реланите шоу програми кои се емитуваат во регионот билдајќи...