психологија

Пронајдени се 4 резултати на тема „психологија“
Живот и Стил

Психолозите тврдат дека е ова многу моќна техника: Докажано е дека најефикасно ја смирува нервозата и напнатоста!

Психолозите се едногласни, оваа техника е најефикасна во борбата против стресот. Ако се чувствувате напнато деновиве и нервозата ве...