проговори

Пронајдени се 22 резултати на тема „проговори“
Радио Милева

Непознат маж „налета“ на Северина на сцена и ја фати за нога: Пејачката шокирана, веднаш проговори (видео)

Северина Вучковиќ изминатиот викенд настапувала во Словенија, кога еден маж „истрчал“ на бината и се фрлил на колена пред неа. Необичната...
Радио Милева

Калиопи проговори за трагичниот настан: Жената која почина на нејзиниот концерт е само една година постара од неа и не е од Македонија

Откако синоќа беше откажан концертот на Калиопи (56) во салата на МТС во Белград поради тоа што непосредно пред концерот почина жена во...
Радио Милева

Електра Елит проговори за апсењето за проституција: „Тоа мене ми се случува секои два месеци, веќе навикнав“ (ВИДЕО)

Пред неколку недели во центарот на Цирих беше уапсена српската трансродова пејачка Електра Елит, настан кој тогаш одекна како бомба...
Радио Милева

Емина Јаховиќ конечно проговори за вториот брак на поранешниот сопруг: „Мустафа биди доволно среќен“ (фото)

Пејачката Емина Јаховиќ се разведе од сопругот Мустафа Сандал во 2018 година, откако беа во брак 10 години. На изненадување на многумина,...
Радио Милева

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“

Ќерката на Џеј Рамадановски првпат се појави во емисија по смртта на пејачот: „Дури сега сфаќам дека го нема, дека нема да се врати“ Марија...
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ пред ТВ камери проговори за раскинување со момчето: „Му посакувам сė најдобро, не очекува убава иднина“

Анастасија Ражнатовиќ и Ѓорѓе Кулиќ раскинаа по петгодишна врска. Оваа вест како бомба одекна во медиумите, а како причина за нивното...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ откри колку се променил нејзиниот живот откако е во брак: „Се родив кога го запознав Милан“

Тијана Дапчевиќ постојано е на релација Скопје – Белград што поради приватни, што поради професионални обврски. Изминатиот период,...
Радио Милева

„Каја не е жена за цел живот“: Екс – сопругот на познатата пејачка првпат се огласи по раводот, а еве што вели за приказните за неверство

Пред неколку недели во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката Каја Остојиќ се разведува од познатиот рапер Џуниор Џек. Пејачката...